Dánsko ve čtvrtfinále Euro 2020 porazilo Českou republiku

Baku, Ázerbájdžán – Dánsko cestuje na mistrovství Evropy do Londýna.

Dánové, z nichž vyrostl překvapivý rival poté, co záložník Christian Eriksen utrpěl infarkt na hřišti, postoupil v sobotu do semifinále Euro 2020 a porazil Českou republiku 2: 1.

Nepotřebují dlouho, aby převzali kontrolu nad dámou v horké a vlhké noci v Ázerbájdžánu.

V páté minutě poslal Jens Strizer vnější roh Thomasovi Delaneymu, který stál na hranici pokutového území. Delaneyova skákací hlavička překročila nataženou paži brankáře Tomea Waugha.

Dánsko zdvojnásobilo svůj náskok těsně před poločasem. Joachim Mehle zasáhl centr z levé strany vnější stranou pravé nohy. Míč minul hlavičku Martina Brightwhiteho, ale Caspar Tolberg překročil svoji hranici a na 42. srazil Waglecka.

Český útočník Patrick Schick vstřelil svůj pátý gól na začátku druhé poloviny, včetně něj jako vedoucího střelce zápasu Cristiana Ronalda. Obránce Janick Westerkard dal Schickovi dostatek prostoru, aby zasáhl střelou prvního kontaktu ze zatočené přihrávky Vladimíra Kufala.

Češi byli tvrdě tlačeni k vyrovnání v tělesné hře, kde byli po střetech s dánskými hráči Tomas Soosek i John Boril zahaleni čelenkami.

Dánsko prohrálo své první dva zápasy na Euro 2020, na pokraji vyřazení Ruska, Walesu a Seychel, než postupně propadlo. To je daleko od skutečnosti, že Dánsko vyhrál velký turnaj od zisku evropského titulu v roce 1992.