Dánský mužský hokejový tým ohromil Českou republiku na národním olympijském debutu – NBC Boston

Věříte na zázraky?

No, možná to tak nebylo zcela na této úrovni. Ale ohromující středeční výhra Dánska 2:1 nad Českou republikou v jejich prvním mužském olympijském hokejovém zápase byla docela zázračná.

„Je to velký okamžik pro dánský hokej,“ řekl dánský trenér Heinz Ellers NBC poté, co vyhrál zápasy ve skupině. „Obvykle nejsme na olympiádě. V květnu jsme odehráli opravdu dobrý světový šampionát. Ale to, že jsme dokázali vyhrát zápas jako tento, nás všechny velmi vzrušuje a teď jsme velmi šťastní a hrdí.“

Mělo by to být také po velmi úspěšné premiéře na zimních hrách, protože první olympijské vítězství si na začátku týdne připsaly také dánské ženy, když porazily Českou republiku 3:2.

Dánský mužský tým vyskočil brzy na vrchol, když Markus Loresen vstřelil první dánský gól poté, co jeho střela byla přesměrována do sítě v 11:21 v prvním poločase.

O několik minut později zakopal Frans Nielsen penaltu udělenou Dánsku během rychlého spěchu a zvýšil vedení na 2:0, když zbývalo 2:37 v prvním poločase.

Vedení Dánska v prvním poločase bylo zmařeno ve druhém poločase, když Roman Červenka trefil Českou republiku na 2:1. A zůstane to tak i díky dánskému brankáři Sebastianu Dehmovi, protože Česko porazilo Dána 40:17.

Štěstí mělo i Dánsko, když střela Čecha Tomáše Kondratíka trefila břevno ve zbývajících 15 sekundách. Dosáhlo tak překvapivého vítězství, když Dánsko debutovalo porážkou českého týmu, který v zápasech roku 2018 skončil čtvrtý.

Další zápas Dánska bude proti Čínské republice ve čtvrtek ve 23:10 ET.

„Jsme nadšení, ale také víme, že máme před sebou několik dobrých soupeřů,“ řekl Eilers. „Teď se jen snažíme užít si ten okamžik a pak se těšíme na další zápas… Není to tak, že bychom tu dnes vyhráli a mysleli si, že jsme olympijští vítězové. Jsme realisté a víme, že musíme tvrdě pracovat a také trochu.“ štěstí vyhrávat hokejové zápasy.“