Davis Cup: Austrálie porazila Chorvatsko a dostala se do finále poprvé od roku 2003 |  Novinky z tenisu

Davis Cup: Austrálie porazila Chorvatsko a dostala se do finále poprvé od roku 2003 | Novinky z tenisu

Austrálie si zajistila své místo ve finále Davis Cupu poprvé po 19 letech vítězstvím 2:1 nad Chorvatskem.

Borna Corić dal Chorvatsku navrch vítězstvím 6-4 6-3 nad Tanasi Kokkinakisem v první gumě dvouhry, přičemž 26letý hráč zaznamenal 19 vítězství a dopustil se pouze devíti chyb.

Ale nejlépe nasazený Australan Alex de Minaur poté porazil bývalého šampiona US Open Marina Cilice 6-2 6-2 za pouhých 44 minut, aby vyrovnal nerozhodný stav a připravil rozhodující čtyřhru.

obrázek:
Austrálie a Chorvatsko šly do čtyřhry o postup do finále.

A byl to australský pár Max Purcell a Jordan Thompson, kteří drželi nervy, když se bránili ze setu a porazili Nikolu Mektiče a Mate Paviće 6-7 (3), 7-5, 6-4 za dvě hodiny a 14 minut.

Chvíli před zápasem kapitán Austrálie Lleyton Hewitt postavil Thompsona místo Matthewa Ebdena, který spolu s Purcellem vyhrál wimbledonský titul ve čtyřhře, když v celoanglickém finále porazil obhájce titulu Paviće a Mektiče.

První set byl velmi bojovnou záležitostí, dokud se české duo neshromáždilo a doputovalo do tiebreaku, ale Purcell s Thompsonem nezakolísali a ve druhém framu se dostali do vedení 6-5 a drželi si podání, aby si vynutili rozhodující třetí set.

Purcell a Thompson se znovu prolomili a vedli 4-3 a to bylo vše, co potřebovali, když se postarali o obchod v dalších dvou zápasech v podání, aby Austrálii dostali do svého prvního finále od roku 2003 – kdy vyhráli svůj 28. titul.

„O tom je tento tým, tento postoj nikdy neříkej-neumřít,“ řekl De Minaur poté, co vyhrál, aby udržel Austrálii naživu.

Ve druhém sobotním semifinále se Itálie střetne s Kanadou.