Djokovič a Swatic postoupili na Italian Open do osmifinále

Plná síly: Iga Swiatek na cestě k vítězství nad Lesiou Tsurenko

Novak Djokovič se v neděli dostal do poslední šestnáctky na Italian Open poté, co vyhrál bitvu s Grigorem Dimitrovem 6-3 4-6 6-1, zatímco Iga Swiatek rozdrtil Lesiu Tsurenko 6-2 6-0.

Šestinásobný římský šampion Djokovič zpočátku vypadal ve zlepšené formě ve srovnání s pomalým úvodem turnaje proti Thomasi Echeverrimu, ale znovu svedl bitvu s bývalou světovou trojkou.

„Myslím, že se k tomu blížím,“ řekl Djokovič novinářům. „Vždy můžete hrát lépe, ale dnes jsem měl opravdu dobrého soupeře a myslím, že jsem podal výkon.“

Zdálo se, že Djokovič už nenosil ortézu, kterou měl v pátečním zápase druhého kola, a dokázal se setřást ze zranění, kvůli kterému vynechal minulý týden Madrid Masters.

Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion ztratil podání v prvním gemu zápasu, ale okamžitě se zlomil a znovu lámal ve čtvrté hře, aby otočil první set ve svůj prospěch.

Djokovič se ujal vedení a ve třetím zápase druhé sady brejkl bývalou světovou trojku Dimitrova, který slabým bekhendem do sítě předal iniciativu Srbovi.

Dimitrov však vlastní přestávkou vyrovnal set na 4:4, což rozzlobilo Djokoviče, který byl přesvědčen, že vítězný úder v zápase byl dlouhý, a fanoušci Foro Italico zařvali, když set dostal.

Djokovič se však v každém ze svých 16 zápasů v Římě dostal minimálně do čtvrtfinále a silný výkon ve třetím setu mu zajistil postup do čtvrtého kola.

„Byl jsem velmi rád, že jsem v prvním zápase prvního setu našel správný rytmus… Bylo velmi důležité proniknout brzy a převzít kontrolu,“ řekl Djokovič.

– Nasmat Swatik –

Switek, která minulý víkend prohrála s finalistkou v Madridu, opět vypadala v bouřlivé formě, když se probojovala do poslední šestnáctky losování žen.

READ  Statečný CF 63: Ismael Nordev vs. Marcin Bandel. Historie, bojové časy, jak se dívat na DAZN

21letá hráčka se v Římě pokouší získat svůj třetí titul v řadě a Tsurenko to po poněkud skalnatém začátku lehce zvládla.

Swiateková prohrála první dva zápasy, ale pak naskočila na 12zápasovou vítěznou sérii a solidně ukázala, proč byla světovou jedničkou a favoritkou na obhajobu titulu na Roland Garros.

„Jen se snažím být konzistentní a snažím se hrát svou hru. Každý zápas beru jako finále, snažím se mít správnou mentalitu,“ řekl Swiatek na kurtu.

Swiateková se nyní ve čtvrtém kole střetne s Donnou Vekic nebo Ligodmilou Samsonovou poté, co prodloužila svou vítěznou sérii v italské metropoli na 13 zápasů.

Její snaha o hattrick v Římě pomůže šesti hráčům z top 10 světa předčasně vypadnout.

Americkou pátou nasazenou Coco Gauffovou porazila Češka Marie Bouzková 4-6 6-2 6-2. Pro Bouzkovou to bylo třetí vítězství v první pětce kariéry, ale poprvé na antuce.

Na cestě byla i světová osmička Maria Sakkari, kterou Markéta Vondroušová porazila 7-5 6-3.

Gauff a Sakkari se připojují ke světové dvojce Aryně Sabalenkové, 3. Jessice Pegulaové, 4. Caroline Garciaové a 7. Anasovi Jabeurové a vyřazují je z turnaje.

Bývalá světová jednička Victoria Azarenková se odhlásila se zraněním pravé nohy, čímž dala Spojeným státům Madison Keysová volný průchod do šestnáctky.

– Romové oslavují Medveděva –

Daniil Medveděv vyhrál svůj vůbec první zápas v Římě 6-4 6-2 nad bývalým šampionem US Open Emilem Rossoforim a vyhrál svůj zápas druhého kola, který byl odložen na neděli kvůli silným dešťům v italské metropoli v sobotu.

V mírnějších podmínkách byla světová trojka na antuce tak dominantní, že byl notoricky nesympatický.

„Pokaždé, když jdu na turnaj, vím, že můžu hrát dobře, takže jsem rád, že jsem konečně vyhrál tady v Římě,“ řekl Medveděv.

READ  Evropská komise schvaluje český plán obnovy v hodnotě 7 miliard eur a stanoví podmínky

Pátý nasazený Stefanos Tsitsipas přivítá ve třetím kole domácí naději Lorenza Sonega poté, co porazil Nuna Borgese 6-3 6-3.

Světová sedmička Holger Rohn porazil italského veterána Fabia Fogniniho 6-4 6-2 a postoupil do 16.