Dnes večer Fernandez počasí bouře při otevření National Bank

„Vamos! Vamos! „

Se zdviženou pravou paží – nikoli paží běžící naproti ději – Fernandezové noci oba křičí a přikyvují pěstmi a v pondělí večer vzbudí dav ústředního soudu.

Přiveďte je, zapojte je a emocionálně je investujte.

Bylo to u bodu zlomu/nastaveného bodu pro zápas kanadského prvního kola proti Aussie Storm Sanders: zápas v hlavním vysílacím čase zahajovacího večera dnešního večerního hlavního tahu. Otevřete národní banku Na stadionu Sobeys to bylo zaplaceno pozdě v noci.

A pokud Sanders – nejznámější jako specialista na čtyřhru a světová jednička 240 – možná není považován za hrozivou hrozbu pro soupeře, který byl odstraněn necelý rok poté, co se stal vicemistrem na US Open, mějte na paměti, že Fernandes nikdy vlastně už jsem jeden viděl.. Ve dvou předchozích turnajích WTA 1000 vyhrál set, natož zápas.

Devatenáctiletý hráč také nezvedl raketu v soutěži od čtvrtfinále Ligy mistrů French Open V červnu strávila dva měsíce od rehabilitace zlomeniny nohy třetího stupně, většinu času v sádře, takže nemohla ani trénovat.

Očekávalo se tedy, že mladá žena z Lavalu v Kew bude na žebříčku číslo 1 v zemi trochu zrezivěl – Možná trochu víc, Fernandez se snaží rychle dosáhnout maximální rychlosti za méně než tři týdny od nynějška do Flushing Meadows na poslední hlavní rok roku a kalendář začne plný kruh.

Ve skutečnosti se tento dvouhodinový a 42minutový střet proměnil v plnohodnotnou bitvu, než Fernandez postavil Sanderse stranou 6-4, 6-7 (2), 6-3.

Mezi začátkem a koncem trochu jiskří na obou koncích. Určitá hrubá laxnost také na obou koncích. Snižující se tie-break, protože Fernandes nekladl velký odpor. Až do záchvatů smíchu, kdy se po hřišti prohnal motýl. Nakonec ale při šanci na třetí mečbol – hodinu po vteřině – přerušení Sandersova podání, střela doletěla dlouho a Fernandes poslal do davu vzdušné polibky.

READ  Předpovídání CZR vs LUX 11 Wiki, Fantasy Cricket Tips, Gameplay 11, Pitch Report a Injury Updates pro 1. zápas Středoevropského poháru 2021

„Jsem tak šťastná, nemůžu teď vyjádřit své pocity,“ řekla hned poté ve svém soudním rozhovoru. „Vím jen, že jsem velmi šťastný, že mohu hrát tady, před svým domácím publikem, před Torontem a svou rodinou.“

Hodně se dívala do rohu tribuny, zvláště ve třetím setu, kde se předvedla Fernandesova vynikající schopnost a vůle po vítězství. Protože se ve druhém setu příliš bolestivě přiblížily, tyto dva mečboly byly frustrované.

„Jen jsem přemýšlela o obětech, které pro mě udělali,“ řekla Fernandez o své rodině, včetně trenéra/tatínka Jorgeho a mladší sestry Biancy, se kterou tento týden hraje čtyřhru. „A já jsem chtěl jen bojovat a zůstat v zápase a doufám, že odtud vyjdu s vítězstvím. Ale díval jsem se na ně, protože mi dodávají motivaci, sílu a především důvěru v sebe.“

Byl to dlouhý, mokrý, větrný, vlhký den a docela nepohodlný pro turnaj, který se konal v kampusu v Yorku – i když to nebylo ani zdaleka tak hrozné špatné počasí, Bouřlivá opona se stahuje brzy na turnaji Men’s National Bank Open Counter Championship v Montrealu – s Sedm grandslamových šampionů Nastavte na číselníku.

Dvě samostatná zpoždění deště a 90 minut schoulení pod zuřícími mraky odstartovaly dramatický souboj mezi dvojicí těchto dvou headlinerů: Sloane Stephensovou a Sofií Keninovou, US Open 2017 a Australian Open 2020 a US-versus-American střet.

Stevens viděl promarněné vedení, přeskupil se a pak se málem vykašlal na další solidní náskok, než nasbíral sedm z posledních bodů ve třetím setu, aby vyhrál 6-2, 6-7 (5), 7-5 během tří pevně stanovených hodin. ty stánky.dvojí.

Ale Stevens vedl 6-2, 5-1, než se zápas odklonil od zhroucených tyčí a náhle se rýsoval jako jeho pátá porážka v řadě. Na druhé straně sítě se Keninová ocitla mimo 400 nejlepších a v Torontu soutěží o klasifikaci chráněnou před zraněním, přičemž na návrat do paddocku zbývá pouze týden po čtyřech měsících zotavování se ze zranění kotníku.

READ  „Máme dohodu“: EU zakáže nová auta na plyn od roku 2035

Keninová tvrdě uklouzla ve středním framu, zachránila si dva herní body v sedmém, pak vykoupila další dva body z příležitostí k útěku, než prolomila Stevensovou ve čtvrtém. Po zastávce v boxech Kenin odskočil na 5-5 a vynutil si tiebreak, přičemž čtyři z posledních pěti dovedl zápas na třísetový odstup.

Stephensová si ve třetím framu otevřela vedení 5:2, pak si vyčítala, že jí ten bezpečný okraj znovu uklouzl, prohrála další tři hry, protože Kenin zachránil svůj pátý herní bod, a vyrovnala 5:5, než Stephensová nakonec vstřelila sedm z posledních. osm bodů, aby si připsal rozhodnutí, které učinil.

Stephensová pak řekla: „Nemyslím si, že jsem někdy hrála ve hře, kdy jsem v průběhu hry získala více herních bodů a neztratila jsem rozum.“ „Tak jsem velmi hrdý.“

V jiný den prohrála dvojnásobná šampionka Simona Halepová pouze dva zápasy a obešla Donnu Vekic – prakticky způsobila vyhoření chudých chorvatských větrů – 6-0, 6-2 za pouhých 61 minut. Roman na 15. místě byl bezchybný. „Dává mi to sebedůvěru ve způsob, jakým jsem hrál. Nejde o skóre, ale o způsob, jakým jsem hrál. Hrál jsem agresivně, velmi rychle.“

Elena Rybakina si připsala své první vítězství v zápase od dobytí wimbledonských vavřínů minulý měsíc, i když potřebovala také tři hodiny, aby porazila Marii Pozkovou poté, co před dvěma týdny vyhrála svůj první titul v Praze 7:5, 6:7 (3), 6:1 . Rybakina, který se narodil v Moskvě a nyní nosí barvy Kazachstánu a národního týmu, vystřílel šest es, což mu v sezóně udělalo 231, za Caroline Garciaovou na žebříčku.

V utkání České republiky porazila 14. nasazená Karolína Plíšková – loňská vicemistryně v Montrealu – Barboru Krežikovou 6:3, 6:4, zatímco šestnáctá Jelena Ostapenko utekla Anhelině Kalininové 6:4, 6. 2.

READ  Banky v Evropské unii čelí přísnějším pravidlům pro využívání cloudových výpočetních gigantů

23letá kanadská držitelka divoké karty, která se umístila na 273. místě světového žebříčku, se statečně zprostila viny a převzala úvodní zápas od Julije Putincevové – další Kazašky ruského původu – ale nakonec propadla 3-6, 6-2, 7-5. .

Rosie Dimano je publicistka z Toronta, která pro The Star informuje o aktuálních a sportovních událostech. Sledujte ji na Twitteru: Tweet vložit