Dokáže Marcel Jacobs odpovědět na Freda Curleyho ve Stockholmské diamantové lize?

Poslední mítink Diamantové ligy před mistrovstvím světa je šancí pro olympijského vítěze v běhu na 100 metrů Marcel Jacobs V Itálii.

Jacobs, který zmeškal letošní jarní setkání kvůli otravě jídlem a svalovému zranění, je headlinerem ve čtvrtek ve Stockholmu (14:00 ET, páv). CNBC vysílá zpravodajství v sobotu ve 13:00 ET.

Jacobs, poté, co vyhrál překvapivou zlatou medaili v Tokiu, to podpořil v zimě ziskem halového titulu na 60 metrů. Ale kvůli těmto neúspěchům letos na jaře nezávodil mimo Itálii a možná také kvůli nim nezlomil 10 sekund v legálním větrném sprintu v roce 2022.

zatímco, Fred Curley A Tryphon Brommel Nejlepší časy na světě byly v této sezóně zaznamenány na US Open Track and Field Championships minulý týden. Curley zaběhl 9,77 a 9,76, oba rychleji než Jacobsův osobní rekord (9,80). Brommel, který v září zaběhl 9,76, ho podpořil 9,81 pro Nationals.

Jacobs byl letos na 36. místě na světě. Musí to zlepšit ve Stockholmu, aby byl za dva týdny v Eugene v Oregonu považován za světového favorita.

Zde jsou seznamy účastníků pro Stockholm. Zde je plán akcí (všechny časy jsou východního času):

3:51 – 800 m muži

Zde je pět událostí, které musíte sledovat (statistiky přes Tilastopaja.org a World Athletics):

READ  WRC - Neuville vede úvodní Středoevropská rallye o 1,2 sekundy

Muži, hod oštěpem – 13:22 ET
Pět letošních nejlepších mužů světa. První čtyři místa na olympijských hrách v Tokiu. Světový šampion. Tato skupina pochází z Indie (Neeraj Chopraprvní zlatý medailista v atletice (do Německa do České republiky do Finska na Grenadu)Anderson Peters, mistr světa a letos první na světě). Chopra začátkem tohoto měsíce zvýšil svůj národní rekord a chystá se na svůj první start v Diamantové lize od roku 2019. V květnu se Peters stal pátým nejlepším hráčem všech dob. Letos hodil o sedm stop dále než kdokoli jiný.

Muži, 100 m – 14:15 ET
Výhra na hřišti by byla důležitým krokem pro Jacobsův návrat. Dalšími významnými osobnostmi jsou Brit Závod Prescodkterý běžel 9,93 31. května, Jižní Afrika Akane SimpenKdo skončil čtvrtý na olympiádě. Breaking 10 by měl letos Jacobse dostat do první světové dvacítky. Překonání 9,9 by ho mělo dostat do první desítky.

Ženy, skok do dálky – 14:25 ET
Zlatý medailista v Tokiu Malaika Mihamabo Z Německa vede pole se čtyřmi nejlepšími hráči vracejícími se z olympiády. V posledním skoku do dálky ženské Diamantové ligy Ukrajina Marina Bech Romanchuk Mihambo poražen. Manžel Bech Romanchuk, plavec Michailo RomančukVyhrál medaili v plavání a na otevřené vodě na mistrovství světa v plavání v Budapešti.

Disk mužů – 14:53 ET
slovinský Christian Sieh Letos vyhrál své první tři závody Diamantové ligy. Minulý týden pak Švéd Daniel StahlOlympijský a mistr světa zastřelil před třemi lety nejlepší světový hod. Oba jsou v tomto oboru. Stejně jako u nováčka ve druhém ročníku Cala Berkeleyho Michal Alekna19letá vítězka olympijských her 2000 a 2004 Virgilius Alcna Litva. Alcana je letos na pátém místě na světě. Příští měsíc by se Alcana mohl stát prvním náctiletým mužem, který vyhrál medaili z mistrovství světa v vrhačské disciplíně. Bill Malone Z Olympedia.org.

READ  Anglie je Chilwell, Mount, aby vynechali střet České republiky, zatímco jsou izolovaní

Ženy, 100 m překážek – 14:57 ET
minulý rok, Královna jasmínu Camacho Z Portorika vstoupil na olympijské hry jako jeden z největších favoritů tohoto sportu (a byl předán). Kromě úžasného vystoupení ve Stockholmu by to nebylo vyšší než jet na červencové světy. Přestože Camacho Quinn v této sezóně prohrál pouze jednu porážku, dospěl k americké porážce Elisha Johnsonová. Na turnaji USATF Outdoor Championships minulý týden zajel Johnson letos druhý nejlepší čas na světě, když skončil druhý v New World No. Kenny Harrison. Čelili protivětru, aby vzlétli. Ve Stockholmu Camacho Quinn možná míří na Harrisonův čas – 12.34 – proti poli, které zahrnuje mistra světa. Nia Ali.

OlympicTalk běží Apple News. Preferovali jsme!