„Doufám, že se bojí“: Barbora Krežiková přežila střet na Australian Open s Victorií Azarenkovou

Šampionka French Open Barbora Krejšíková řekla, že by se její soupeřky měly „bát“ poté, co v pátek na Australian Open dosáhly solidního vítězství nad Jelenou Ostapenkovou. Česká čtvrtá nasazená byla jednou z nejvýraznějších hráček roku 2021 a vyhrála tři tituly, když se vyšplhala do současného světového žebříčku. Její očekávání byla vysoká, když se blížil letošní úvodník Grand Slamu, ale po vítězství na Roland Garros v roce 2017 se trápila 2-6, 1-3, než bojovala o urvat zápas v Rod Laver Areně 2-6, 6-4, 6. -4.

Byl to atraktivní střet ve čtvrtém kole s dvojnásobnou šampionkou Australian Open Victorií Azarenkovou, která smetla Elenu Svitolinovou o pouhé dva zápasy.

„Doufám, že se mě bojí,“ řekla 26letá Križiková.

„Ale, chci říct, vlastně nevím. Myslím, že v šatně máme všichni opravdu úctyhodnou atmosféru. Doufám, že mi dají najevo, že se mnou nechtějí hrát.“

Krejšíková loni v Dubaji porazila Ostapenkovou, na turnaji, který skutečně odstartoval její vzestup ve dvouhře, ale byla to 26. nasazená Lotyška, která začala v Melbourne silně a dala si brzkou pauzu, aby v horkém dni postoupila 4:1.

Předstihla Češku pro vítěze a udělala méně nevynucených chyb, aby udělala první set, a po brejku Krijkové ve druhém setu hledala na dráze velký skalp a postoupila 3:1.

Češka ale znovu dvakrát brejkla, aby zápas dotáhla ke zlomu, protože se poměr jejích prvních podání zlepšil a počet faulů ubýval a Ostapenková brejkla, aby vyhrála.

povýšení

„Jsem opravdu hrdá na to, jak jsem dokázala zvládnout zápas, i když jsem prohrála a byla jsem opravdu frustrovaná,“ ​​řekla. „Během zápasu jsem si jen říkal: ‚Jen pokračuj, jen se snaž zůstat blízko, zkus si držet podání, zkus hrát‘.“

READ  Liga národů UEFA: Portugalsko a Španělsko porazily své soupeře

„Rod Laver hrál ve dvouhře, je to velmi speciální, velmi speciální zápas. Jen jsem si říkal, abych tu zůstal co nejdéle.“