Emma Radocano vyhraje tři sety v Indian Wells

11. března 2022; Indian Wells, Kalifornie, USA; Emma Radocano (GB) odpověděla poté, co vyhrála zápasový bod, když porazila Caroline Garciaovou (Francie) ve svém druhém kole na BNP Paribas Open v Indian Wells Tennis Garden. Povinný kredit: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Šampionka US Open Emma Radocano dosáhla teprve své druhé letošní výhry v pěti zápasech, když v pátek ve druhém kole BNP Paribas Open v Indian Wells v Kalifornii porazila Francouzku Caroline Garciaovou 6-1, 3-6, 6-1.

Devatenáctiletá britská hvězda, která obsadila 11. místo, se v prvním kole rozloučila.

Raducanuová před dvěma týdny vypadla v prvním kole v mexické Guadalajaře, když ve třetím setu odstoupila se zraněním stehna.

V pátek začala dobře, prošla prvním setem, než ve druhém třikrát ztratila podání. Třetí set byl další ztrátou, Raducanu vyhrál 24 z 32 bodů.

„Rozhodně to byl těžký zápas vyhrát,“ řekl Radocano. „Caroline je opravdu složitá soupeřka, protože je opravdu agresivní a hraje opravdu rychle. Jakmile jsem snížil rychlost a rychlost míče, využil jsem toho ve druhém setu. Jsem rád, že jsem se dokázal adaptovat na třetí.“

„Dnes mám pocit, že to šlo velmi dobře, protože jsem byl bez míče, ve druhém setu (setu) jsem hrál hodně na jedné straně nebo uprostřed. Trochu to přehodnocuji. Ve třetím setu jsem si vybral Abych urychlil míč zpět, rozšiřoval jsem hru více, myslím, že to je pravděpodobně jedna z mých silných stránek, prostě utřídit věci tak, jak jdou.“

V dalších zápasech druhého kola přijela Alison Riskeová ze Spojených států, aby porazila osmou nasazenou Garbine Muguruzaovou ze Španělska 0-6, 6-3, 6-1.

Bylo to poprvé od roku 2019, kdy Risk porazila hráčku v žebříčku v top 10, a bylo to desáté takové vítězství v její kariéře.

READ  Kidambi Srikanth, Ashwini Punaba patří mezi sedm hráčů, kteří byli pozitivně testováni na Covid-19; Několik jich z turnaje odstoupilo

Ve svých úvodních zápasech padly i sedmá nasazená Češka Karolína Plíšková a 12. nasazená Ukrajinka Elina Svitolinová. Plíšková prohrála 2:6, 7:5, 6:4 s Černohorkou Dankou Kovinicovou a Britka Harriet Dartová porazila Svitolinovou 2:6, 6:3, 6:3. Ruska Anna Kalinskaya porazila 33. Francouzku Alize Cornetovou 6:4, 0:6, 6:2.

Třetí nasazená Iga Swatic z Polska, 19. nasazená Tamara Zidansek ze Slovinska, 23. nasazená Daria Kasatkina z Ruska, 24. nasazená Simona Halep z Rumunska, 26. Sorana Kirstia z Rumunska, 28. nasazená Lyudmila Samsonová z Ruska, 29. nasazená z Dánska Clara Toussonová vpřed.