Emma Raducanová vyhraje rovné sety nad Magdou Linate v Koreji a dostane se do semifinále WTA |  tenisové novinky

Emma Raducanová vyhraje rovné sety nad Magdou Linate v Koreji a dostane se do semifinále WTA | tenisové novinky

Emma Raducanová předvedla solidní výkon, když porazila Magdu Linateovou ve dvou setech a postoupila tak do semifinále Korea Open.

Bývalá šampionka US Open proměnila čtyři ze svých pěti bodů ve sprintu a zaznamenala 93 procent vítězství v prvním podání na cestě k porážce 6-2 6-2, aby dosáhla na poslední čtyři body na prvním turnaji WTA Tour.

Díky vítězství je Raducanu připravena vrátit se na žebříček WTA poté, co také vyhrála tři zápasy v řadě, poprvé od svého vítězného tažení na US Open 2021.

Raducano se nyní o postup do finále utká s estonskou nejlepší nasazenou Jelenou Ostapenkovou nebo Victorií Jimenez Kasintsevovou z Andorry.

Devatenáctiletá hráčka, která minulý měsíc spadla na své první překážce při obhajobě titulu na US Open, se ve světovém žebříčku propadla z 10. místa na 77. místo.

Ale druhá Britka, která začátkem tohoto týdne porazila Japonku Moyoka Ushijima a Belgičanku Yaninu Wickmayer, znovu objevila svou nejlepší formu.

Raducanu začala skvěle, dvakrát prolomila Linette a pohodlně si udržela podání na cestě k vedení 5-1, než po 35 minutách pečetila první set na 6-2.

Lynette, která minulý týden ve finále Chennai Open prohrála s mladou Češkou Lindou Frohvertovou, okamžitě zaútočila ve druhém a vyhrála úvodní zápas na podání.

30letá Polák se poté ujala vedení 40:0 nad Radocanem, ale Britka si zachránila tři brejkboly a pak zasadila své soupeřce silnou ránu, když vyhrála své třetí podání v další hře a posunula se na druhé místo. -1 dopředu.

Radocano udržel své podání a počtvrté v zápase zlomil Linnetta, aby se dostal do vedení 4-1, které se rychle stalo 5-1, když chytil lásku.

Linette prodloužila zápas vítězstvím ve druhém podání další den, ale Raducanu si udržela svou dominanci tím, že vyhrála další hru na podání, aby zápas dokončila za 1 hodinu 16 minut.