Euro 2024: Gruzie ovládla Českou republiku ve fyzické bitvě |  fotbalové zprávy

Euro 2024: Gruzie ovládla Českou republiku ve fyzické bitvě | fotbalové zprávy

Šlo o závěrečný tah zápasu, aby si vytvořil jasnou šanci v otevřené hře. Gruzie nachytala Češku na kontru a tři hráči přejeli obránce. Po honbě za míčem ve velmi fyzickém střetnutí to vypadalo, že turnajoví debutanti Georgia ukradnou nejnepravděpodobnější výhru. Nebylo to ale tak, že by Saba Lobjanidze při posledním výkopu zápasu poslal míč nad břevno.

Český reprezentant Ladislav Krejčí v akci s Gruzíncem Otarem Kakabadzem (REUTERS).

Bylo uděleno devět žlutých karet a oba týmy se zuby nehty snažily najít vítěze. Portugalsko ve svém úvodním zápase porazilo Českou republiku 2:1, zatímco Turecko na Euru 2024 porazilo nejnižší Gruzii 3:1. Vítězství pro oba týmy by znamenalo dlouhou cestu k postupu do osmifinále. V Hamburku to ale skončilo 1:1, Češi promarnili před brankou a Gruzie získala svůj první bod na velkém turnaji.

Nyní chyťte svou oblíbenou hru na Kriket. Kdykoliv kdekoliv. Zjistit jak

První půlhodinu mi to připadalo jako dril útoku proti obraně z tréninku. Česká republika měla v tomto období sedm střel na branku, nejvíce v první polovině utkání o Euro od roku 2016. Ve třetí minutě se trefili do vln a donutili Giorgia Mamardashviliho ke dvěma skvělým zákrokům. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy dají gól, ale poslední dorážka jim unikla.

Georgia prolomila patovou situaci. Poté, co se zpevnili v obraně, se slušnou rozehrávkou vybudovali určitou rychlost a byli odměněni v prodloužení prvního poločasu. Penaltu proměnil Georges Mikudadze.

Jenže český tým, který nastoupil do druhého poločasu sebevědomě, v 59. minutě vyrovnal. Ondeej Lingr vyrazil míč z rohu, který se odrazil od hrudi Patricka Schicka ke vzdálenější tyči. Útočník Bayeru Leverkusen nebyl do té doby zdravotně fit, ale byl ve správný čas na správném místě. Od začátku Eura 2020 žádný jiný hráč nevstřelil v soutěži více gólů (šest) než 28letý hráč.

READ  Konfuciův institut v České republice slaví 5. výročí – Xinhua

Po více než hodinové šarvátce se zdálo, že oběma týmům v závěrečných fázích došly nápady, přestože Češi nadále dominovali. Vynutili si pár dalších zákroků od Mamardashviliho – který vyhrál cenu pro muže zápasu – ale snažili se vytvořit prostor uvnitř boxu.

Gruzie měla v porovnání s Českou republikou 12 jen jednu ránu na branku, ale nakonec to byla Lobjanitzova miss, která z toho udělala nezapomenutelný zápas.

Zachyťte každý velký hit a každou branku s Cricketem, jediným kontaktním místem pro živé výsledky, statistiky zápasů, kvízy, ankety a další.

Harmonogram EPL 2024, harmonogram ISL 2024 a tabulku bodů ISL 2024 pro všechny nejnovější aktualizace skóre fotbalových zápasů lze nalézt na webu a v aplikaci The Hindustan Times.