Euro 2024: Podivný vlastní gól pomohl Portugalsku kvalifikovat se do osmifinále poté, co porazilo Türkiye

Kenzo Tripouillard/AFP/Getty Images

Turecký reprezentační brankář Altay Binder zdraví obránce Samit Akydin po vlastním gólu v utkání týmu proti Portugalsku na mistrovství Evropy 2024.

CNN

Zvláštní vlastní gól Turecko Samit Akaydin pomohl Portugalsku kvalifikovat se na posledních 16 Euro 2024 sobotní výhrou 3:0 ve skupině F.

turečtina Obránce Portugalec Bernardo Silva vstřelil vedení pro svou zemi v 55. minutě, když si nešťastnou náhodou přihrál míč do vlastní sítě a zdvojnásobil vedení Portugalska poté, co Bernardo Silva otevřel skóre pro mistra Evropy z roku 2016 z bezprostřední blízkosti 55. minuta.

Toto vítězství znamená, že Portugalsko dosáhlo dvou vítězství z prvních dvou zápasů ve skupině F a zajistilo si účast v osmifinále. Mezitím je Türkiye po výhře a porážce ve svých úvodních zápasech druhé ve skupině.

Sobotní zápas se v Borussii Dortmund nesl ve vzrušující atmosféře a stadion byl z velké části zaplněn tureckými fanoušky.

Zdálo se, že oba týmy čerpají energii z rychlého začátku a Portugalsko využilo tohoto brzkého impulsu prostřednictvím Davida Silvy z Manchesteru City, který otevřel skóre, když ve 21. minutě vystřelil levou nohou razantní střelu.

Leon Kugeler/Reuters

Bernardo Silva vstřelil první gól Portugalska proti Türkiye.

O pár minut později se portugalskému celku podařilo své vedení zvláštním způsobem zdvojnásobit.

Chybná přihrávka Portugalska se dostala k nohám Akidina a obránce bez tlaku soupeře namířil přihrávku tam, kde si myslel, že stojí jeho brankář Altay Binder.

Naneštěstí pro Aydina se Binder dostal pro přihrávku, ale míč těsně minul brankáře, než se převalil přes brankovou čáru, přestože se Zeki Celik snažil jej uklidit.

Přestože Turecko tlačilo na návrat do hry, Portugalsko – mnohými považované za jednoho z favoritů na zisk titulu – našlo třetí branku, když Cristiano Ronaldo prorazil obranu a přihrál míč Fernandesovi, aby vstřelil branku.

READ  Recenze knihy: Bývalý programový ředitel F-35 přináší zasvěcený účet

Portugalsko má téměř jistotu, že se kvalifikuje do dalšího kola, ale naděje Turecka závisí na středečním závěrečném zápase skupiny proti České republice.

Česká republika odmítla Gruzie Národní tým dosáhl svého vůbec prvního vítězství na velkém mezinárodním turnaji, když oba týmy v sobotním zápase skupiny F uhrály remízu 1:1.

George Mykotadze vstřelil první gól zápasu v hamburském Volksparku z pokutového kopu na konci prvního poločasu. Trest byl udělen za házenou Čechovi Rubenu Hranácovi poté, co video asistent rozhodčího (VAR) doporučil rozhodčímu na hřišti Daniela Seiberta, aby se podíval na monitor na hřišti.

Češka ale v 60. minutě vyrovnala, když Patrik Schick prudkou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal skóre.

Finále Eura 2024 je prvním vystoupením Gruzie na velkém mezinárodním fotbalovém turnaji, a přestože v úterním úvodním zápase skupiny F ukázala záblesky slibů, nakonec prohrála s Tureckem 3:1.

Češi začali sobotní zápas na výbornou, Adam Hlozek ve 22. minutě odpálil míč přes Gruzii, ale rozhodčí gól neuznal kvůli míči 21letého útočníka.

Pak, jen pár vteřin před poločasem, to byla Hranacova házená, která dala Gruzii, nejhůře nasazenému týmu turnaje, šanci jít do vedení.

Julian Finney/Getty Images

Mikautadze slaví po vstřelené brance proti Česku.

Po jednobrankovém vedení se Gruzie dokázala udržet ve vedení díky inspirativnímu výkonu svého brankáře Giorgia Mamardashviliho.

Třiadvacetiletý brankář, který hraje za španělský klub Valencie, předvedl řadu zákroků, z nichž nejpozoruhodnější byl jeho skvělý zákrok na trefu českého útočníka Čecha chvíli poté, co se jeho tým dostal do vedení.

Čech skóroval v polovině druhého poločasu, ale Česká republika nedokázala najít přemožitele, což by bylo jejich první vítězství na turnaji.

Pravda je, že Gruzie dokázala ukrást tři body posledním výkopem zápasu, ale střela Saby Lubjanidzeho z bezprostřední blízkosti šla nad břevno a udivila mnoho jeho spoluhráčů, kteří padli údivem k zemi.

READ  Česká vláda schvaluje národní plán obnovy

Oba týmy mají nyní po jednom bodu a potřebují vyhrát svůj poslední zápas skupinové fáze, aby si udržely nějakou šanci na postup do vyřazovací fáze.

Sledujte tento interaktivní obsah na CNN.com

Později v sobotu se Belgie vrátila z neuspokojivého začátku do finále Eura 2024 výhrou 2:0 nad Rumunskem.

Youri Tielemans pomohl vymítit démony, které zanechala šokující porážka Belgie se Slovenskem v jejich posledním zápase, a to silnou střelou z okraje vápna, aby dostal svou stranu do vedení. červení ďáblové Vedení je už ve druhé minutě.

Výkon Belgie se po celý zápas v Kolíně zdál mnohem lepší, protože si vytvořila mnoho příležitostí ke zvýšení svého náskoku. Romelu Lukaku, nejlepší střelec všech dob Belgie, si myslel, že to udělal, když vstřelil gól v polovině druhého poločasu, ale rozhodčí gól zrušil kvůli ofsajdu. Toto byl třetí gól, který Lukaku na turnaji neuznal.

Nakonec přišla i druhá branka, když v 79. minutě ukončil zápas za brankářem Florinem Neitou kapitán Kevin De Bruyne.

Výsledek znamená, že všechny čtyři týmy ve skupině E mají po třech bodech a zbývá jeden zápas. Belgie se utká s Ukrajinou a Rumunsko se ve středu utká se Slovenskem, kvalifikace do vyřazovací části se blíží.

Tento příběh byl aktualizován o další informace.