Euro 2024 – Portugalsko 2-1 Česká republika: Francisco Conceicao porazil Cristiana Ronalda s pozdním vítězem | Novinky z fotbalu

Gól Francisca Conceicaa v 92. minutě zajistil Portugalsku vítězný start na Euru 2024, protože tým Roberta Martineze ve skupině F porazil Českou republiku 2:1.

Když se čas v přestávce na stadionu Lipska chýlil ke konci, mladý hráč Porta Conceição při svém prvním oficiálním vystoupení s Portugalskem vstřelil branku zblízka poté, co obrana České republiky nedokázala uklidit nízkou křižnou přihrávku od jeho náhradníka Pedra Neta.

Dříve ve druhém poločase úžasná trefa českého záložníka Lukase Provoda z hranice pokutového území potrestala Portugalsko za nevyužití několika šancí, z nichž mnohé promarnil Cristiano Ronaldo a jako první hráč, který se zúčastnil svého šestého mistrovství Evropy, se zapsal do historie. ve věku 39 let..

obraz:
Cristiano Ronaldo z Portugalska soutěží o míč s Tomášem Holzem z České republiky

Portugalsko vyrovnalo krátce po úvodní brance Provoda za příznivých okolností, když brankář Čech Jindřich Staněk prostrčil hlavičku Nuno Mendese do nohou obránce Rubena Hranáce a míč se usadil v síti a dal si vlastní gól.

Zdálo se, že Češi jsou na cestě k bodu, když hlavička Diogo Jota z 87. minuty poté, co se Ronaldova střela odrazila od tyče, byla po kontrole VAR vyloučena z ofsajdu.

Ale když zbývaly pouhé dvě minuty do přestávky, Neto a Conceição uspěli v těsném vítězství a zajistili si, že Portugalsko, mistr Evropy z roku 2016 a jeden z favoritů na letošní vítězství v turnaji, se bodově vyrovnalo Turecku, které porazilo Gruzii. 3-1 dříve ve skupině F. .

Analýza: Ronaldovi se nedaří dosáhnout historického dne

To byl další krok v Ronaldově výjimečné kariéře, protože se stal prvním hráčem, který se pošesté zúčastnil mistrovství Evropy. Při této příležitosti ale nedokázal vstřelit žádný gól.

Občas, zvláště během prvního poločasu, vypadal malátně, opakovaně se dostával z pozice a posílal centry do pokutového území, zatímco Portugalsko se v závěrečné třetině trápilo, přestože dominovalo na míči.

Cristiano Ronaldo slaví po závěrečném hvizdu
obraz:
Ronaldo slaví po závěrečném hvizdu

Devětatřicetiletý hráč však svou nejlepší příležitost promarnil, jednu šanci promarnil z přihrávky Bruna Fernandese a poté brankář Tottenhamu v nadstaveném čase prvního poločasu zblokoval katarskou střelu. Předtím měl dobrou šanci hlavou, ale míč šel mimo tyč.

Ronaldo byl plodný v kvalifikaci, nejlepší střelec týmu Roberta Martineze s 10 góly, ale mimo úskalí evropského fotbalu v Saúdské Arábii to vypadá, že může potřebovat trochu času, aby se na tomto turnaji vrátil do plné rychlosti.

Málem se postaral o vítězný moment, když jeho hlavičku po odrazu od tyče proměnil Diogo Jota na branku, ale rozhodnutí o ofsajdu proti němu přenechalo úkol nové generaci Portugalska a Conceição byl v tomto hrdinou. příležitost.

Hvězdný umělec: Vitinha dojímá

Základní sestava Portugalska zvedla obočí, protože Joao Baleña, obvyklý defenzivní záložník, se posadil na lavičku a požádal Vitinhu, více útočícího hráče, aby ho nahradil.

Skvělý výkon Vitinhy proti Česku
obraz:

Záložník Paris Saint-Germain se v některých vzácných případech, kdy se České republice podařilo dostat dopředu, trápil, vzhledem k tomu, že kolegové záložníci Bernardo Silva a Bruno Fernandes hráli jako útočníci efektivně, ale své obranné povinnosti zvládal dobře.

READ  Nejvyšší sportovní soud zamítl odvolání Ruska kvůli zákazu mistrovství světa ve fotbale

Také inteligentně využíval míč, dokončil 86 ze svých 91 přihrávek, vytvořil brilantní diagonální centr při vedení k vyrovnání Portugalska a byl obecně středem pozornosti.

Hašek obdivuje „génia“ Ronalda

prezident České republiky Ivan Hašek „Musím přiznat, že je škoda, že jsme nedokončili naši práci. Bylo to blízko. Velmi jsme to Portugalsku, jednomu z nejlepších týmů na světě, zkomplikovali,“ řekl.

Všichni jsme zklamaní, že jsme dostali gól v prodloužení, musíme se z toho dostat velmi rychle, protože nás čeká důležitý zápas za čtyři dny.

„Je opravdu neuvěřitelné, jak nebezpečný je Cristiano Ronaldo ve svém věku v každém zápase. Znovu ukázal svou genialitu, umí využít šance.

„Klobouk dolů před ním, je to jeden z nejlepších hráčů v historii fotbalu. Je to opravdu skvělý chlap.“

Statistika: Příběh zápasu