Euro 2024 – Report ze zápasu Eura – Gruzie 1-1 Česká republika: Giorgi Mamardashvili hraje v souboji skupiny F |  Novinky z fotbalu

Euro 2024 – Report ze zápasu Eura – Gruzie 1-1 Česká republika: Giorgi Mamardashvili hraje v souboji skupiny F | Novinky z fotbalu

Zpráva z Euro 2024 viděla, že Gruzie a Česká republika remizovaly 1:1 v jejich střetnutí skupiny F v Hamburku; Georges Mikudadze vedl tým Willyho Sagnolina penaltou v přestávce v prvním poločase; V 59. minutě vyrovnal na šestý gól Patrik Schick zblízka

Podle Richard Morgan , fotbalový novinář @Richiereds1976

20:38, Spojené království, sobota 22. června 2024

Brankář Gruzie Giorgi Mamardashvili předvedl nejlepší výkon poté, co Česká republika remizovala 1:1 v jejich střetnutí skupiny F v Hamburku.

Proti průběhu hry si videoasistent rozhodčího všiml míče českého obránce Robina Hranáka a ve čtvrté minutě prvního poločasu z penalty dostal Gruzii do vedení.

Obraz:
Georges Mikadodze z Gruzie slaví v Hamburku vedení svého týmu

Toto je limitovaná verze příběhu, takže tento obsah bohužel není k dispozici.

Otevřete plnou verzi

Češi před přestávkou dominovali, Adam Hlošek jim VAR v polovině prvního poločasu nedovolil za házenou, i když před hodinou zaslouženě vyrovnali, když oba týmy získaly svůj první bod ve skupině F.

Patrik Schick málem zamířil domů z čáry poté, co útočník Bayeru Leverkusen vstřelil svůj šestý gól v sedmi zápasech na mistrovství Evropy za svou zemi poté, co se náhradník Ontrej Link dobře zvedl u bližší tyče a zahrál roh přes šest yardů. Pak se zranil hlavně problémem s lýtkem.

Impozantní Mamardashvili – brankář Valencie s hodnocením 35 milionů liber, o kterém se říká, že letos v létě udělá dojem na Newcastle United – držel své soupeře na uzdě řadou vynikajících zákroků, zatímco Georgia, která hrála na svém prvním velkém turnaji, měla vyhrát. . Při posledním výkopu utkání skóroval náhradník Saba Lobjanidze pouze za Jindřicha Staňka a branková mezera zůstala.

READ  Český ředitel nevládních organizací řekl ombudsmanovi, aby rezignoval za to, že odmítl uznat diskriminaci Romů

Remíza zvyšuje jejich šance na vyřazení jako jeden z nejlepších týmů Skotska na třetím místě, přičemž tým Steva Clarka může postoupit se dvěma body.

Správci řekli…

Prezident České republiky Ivan Hašek:

„Chci poblahopřát Georgii a jejich trenérovi Williemu Sagnolovi k zisku bodu,“ řekl. UEFA.com. „Oba týmy předvedly pro fanoušky velkolepý zápas, panovala skvělá atmosféra.

„Utkání jsme ovládli, ale nepodařilo se nám vstřelit druhý gól. Šestadvacet pokusů mluví za vše. Musíme přiznat, že nás potěšilo, že soupeř v poslední minutě neproměnil své šance na kontru.“

Obraz:
Patrik Schick slaví vyrovnávací branku Česka

Šéf Georgie Willie Sagnol:

„Nemáme co ztratit: absolutně,“ řekl UEFA.com. „Naším cílem je získat zkušenosti z tohoto Eura. Gruzii mám moc rád, ale neočekáváme, že vyhrajeme náš první turnaj. Je velmi důležité, aby hráči viděli, jaká je nejvyšší úroveň fotbalu. Máme toho hodně učit, ale Gruzii to v budoucnu pomůže.“

Statistika: Příběh zápasu