Finové porazili Česko v rozstřelu

Čech otevřel skóre v 6:36 střelou, kterou Merilainen vrátila. Jaroslav Semeler rutinérsky vystřelil ze špatného úhlu, který unikl finskému brankáři. O pět minut později vyhráli v přesilovce 2:0. Maizak čistě vyhrál vhazování v útočném pásmu zpět ke Kulichovi a jeho rychlá střela čistě překonala Maryland.

Finsko mělo jedinečnou příležitost dostat se brzy na palubovku díky strašlivému nadělování před brankou Stanislava Svosila. Vrátil se, aniž by se podíval, a Aatu Rathi tvrdil, že se mu nepodařilo pokusit se. Ratti má dobré DK, ale John Bettner je příliš dobrý na to, aby udržel 2:0 Česko.

Suomi si v té době ukrojili vedení vlastní přesilovou hrou. Jarventi Petnar zvýšil na 2:1 z pravého bodu vhazování v čase 16:28 a po nevýrazném období poslal Finsko do šatny s určitou nadějí.

Ve skutečnosti Finové vyšli ve druhém jako důraznější tým a vyrovnali stav na 3:39. Budio překonal Bednára střelou na krátkou stranu, kterou měl také zastavit.

„To je docela normální hra na Facebooku,“ vysvětlil Puutio. „Uvědomil jsem si, že mám spoustu času, tak to strhávám z odpaliště.“

Trenér Česka Radim Rulík napadl hru kvůli zásahu brankáře, ale hlášení ustálo a přineslo pro Čechy menší trest. Joachim Kemmel střílel během výhody a Gabriel Sturk měl velkou šanci krátce poté, ale byl podražen Merlinenem.

Finové se dostali do prvního vedení zápasu v polovině třetiny. Kapitán Roni Hirvonen převedl pěknou přihrávku ze strany branky na Adu Rattiho, který prostřelil Bedtnera. Vedení však vydrželo dvě minuty.

Merrilainen zachránil šanci před Michaelem Cuttem senzační pravou pálkou, ale Gut se otočil před brankou a Maisak švihem srovnal na 3:3. To připravilo půdu pro přesčasy.