Fotbal-Česko porazilo Polsko 3:1 v kvalifikaci na Euro

PRAHA (Reuters) – Dva góly během prvních tří minut a zásah Jana Kuchty ve druhém poločase pomohly Česku porazit v úvodním zápase kvalifikace o Euro 2024 Polsko 3:1.

Češi vstřelili první gól polského manažera Fernanda Santose po 27 sekundách v utkání skupiny E, když Ladislav Krejčí předskočil polského obránce a hlavičkoval po dlouhém hodu Wladimira Koufala.

Dva hráči debutující v seniorském dresu se spojili a zdvojnásobili vedení, Tomasz Kwankara hlavičkoval centr Davida Juraska zleva kolem polského brankáře Wojciecha Szczesnyho.

Hosté měli po špatném úvodu navrch, ale Češi efektně zabalili vítězství v 64. minutě, kdy Jan Kuchta doklepl přízemní centr Alexe Kralla. Branku Polska vstřelil v 87. minutě Damian Szymanski.

„Začali jsme dobře a řekli jsme si, že musíme jet tak, abychom nepolevili, protože Polsko má velkou kvalitu,“ řekl Guankara České televizi.