Francie a Anglie si vítězstvími zajistily místa na Euro 2025, Španělsko šokovalo Českou republiku

Londýn: Francie si zajistila místo na Euru 2025 výhrou 2:1 nad Švédskem a obhájci titulu Anglie jsou na dotek po výhře 2:1 nad Irskem v pátečním posledním kole zápasů skupiny Ligy A.

Dva nejlepší týmy v každé ze čtyř skupin v lize A se ve finále spojí s hostitelským Švýcarskem, zatímco zbývající dvojice postoupí do play off o zbývajících sedm míst.

S 10 body z dosavadních pěti zápasů nemůže Francie ve skupině 3 skončit hůř než na druhém místě a Anglii stačí remíza proti Švédům, kteří mají sedm bodů.

Sakira Garchoui a Johanna Riebrink po přestávce vyrovnaly Švédům, ale Marie-Antoinette Gateauová sebrala vítěze a poslala Francouze dál.

Angličanka Alessia Russo prolomila patovou situaci v páté minutě skvělým přesným míčem Beth Mead a brankáře Courtney Brosnan v deštivé noci v Norwichi.

Irové, kteří se po čtyřech porážkách v řadě dostali na konec skupiny, pokračovali ve hře, ale penaltový ústupek na začátku druhého poločasu narušil jejich naděje na návrat, když z místa skórovala Georgia Stanwayová. .

Irsko se však nikdy nevzdalo a svůj první gól v kampani inkasovalo v přestávce ve druhém poločase, když střídající Julie-Ann Russell vystřelila domů.

Dříve večer Španělsko utrpělo šokovou porážku 2:1 s Českou republikou ve skupině 2, ale zůstalo s náskokem tří bodů na čele Dánska, které porazilo Belgii 3:0.

Německo také utrpělo překvapivý neúspěch, když prohrálo 3:0 s Islandem, ale i ono zůstalo na špici s 12 body, tři body za druhými Islanďany.

Ve skupině 1 se Finsko trefilo v osmé minutě nastaveného času na remízu 1:1 s Norskem a zápas mezi Nizozemskem a Itálií skončil bez branek.

Tyto výsledky je ponechají v čele skupiny s osmi body, dva před Norskem a Itálií a tři před Finskem, což znamená, že všechny čtyři týmy se mohou kvalifikovat přímo, když se příští úterý uskuteční poslední kolo zápasů.

READ  Česko potřebuje do roku 2024 odstranit závislost na ruských fosilních palivech – EURACTIV.com

Skotsko vyhrálo 2:0 na Slovensku ve skupině B2 díky ortéze od Claire Emslie. Utkání však umocnila bouřka, která donutila hráče dát si 40 minut přestávku těsně před hodinou. agentur