Fruhvirtová šokuje druhou nasazenou Krachevovou;  Podoroška porazila Boucharda

Fruhvirtová šokuje druhou nasazenou Krachevovou; Podoroška porazila Boucharda

Bývalá semifinalistka French Open Nadia Podoroska a česká teenagerka Linda Fruhvirtová v pátek večer zvítězily v napínavém semifinálovém souboji na WTA Chennai Open.

Podoroská, která se po 10měsíční pauze od turné po US Open 2021 snažila vrátit do elitního postavení, porazila finalistku Wimbledonu z roku 2014 Eugenie Bouchardovou za dvě hodiny ve druhém zápase na tři sety v řadě. a 35 minut.

Po vítězství v prvním setu 6:1 se Bouchardová trápila na mokru a zavolala trenérovi. Když se vrátila a tvrdě bojovala, Podoroská získala druhý set 6-4. Za stavu 3:0 v posledním setu Kanaďan zalapal po dechu, když byla hra zastavena kvůli silnému světlu a dešti. Ale Podoroska byla příliš silná, když se vrátili, a dokončila zápas 1-6, 6-4, 6-2 za dvě hodiny a 54 minut.

Bouchardová ve spolupráci s Yaninou Wickamierovou byla poté nucena odstoupit ze svého semifinále čtyřhry proti Anně Blingové a Nadele Dzalamits, které vedly 6-3, 1-1 a postoupily do nedělního finále.

Ve druhém čtvrtfinálovém zápase dne česká Dean Fruhvirtová prohrála 2:4 v prvním setu a 0:3 ve druhém setu a porazila druhou nasazenou Varvaru Krachevovou 6:4, 6:3 za hodinu a 34 minut. minut. Vítězství vede bývalou juniorskou světovou dvojku Friuhvirtovou do jejího prvního semifinále na WTA Tour.

Po zápase byla česká teenagerka oceněna na hřišti a předána trofej Margaret Amirtaraj pro nejslibnější mladou hráčku turnaje.

Třetí nasazená Magda Lynette postoupila do semifinále výhrou 7:6 (10), 6:3 nad sedmou nasazenou Rebeccou Marino. V závěrečném čtvrtfinálovém utkání, které začalo o půlnoci, porazila Britka Katie Swan japonskou kvalifikantku Nao Hibino ve třech setech. Swan porazil Hibino 6-3, 3-6, 6-3 v zápase, který skončil ve 3 hodiny ráno.

Výsledky Chennai Open v pátek

Čtvrtfinále dvouhry žen

Nadia Podoroska porazila Eugenie Bouchard 1-6, 6-4, 6-2.

Linda Fruhvirtová porazila (2) Varvaru Krachevovou 6-4, 6-3.

Magda Lynette (3) porazila Rebeccu Marino (7) 7-6 (10), 6-3

Katie Swanová porazila Nao Hibino 6-3, 3-6, 6-3

Čtvrtfinále čtyřhry žen

Anna Blingova a Nadela Dzalamitse porazily Eugenie Bouchard/Yanina Wickmayer 6-3, 1-1 (odstoupení).