GEO vs CZE, Euro 2024: Gruzie a Česko remíza po dvou intervencích VAR

Nováčci evropského šampionátu Gruzie drželi Českou republiku v sobotu remízou 1:1 a ujali se vedení, než penalta Georgese Mikadodzeho vyrovnala na hrudi Patrika Schicka.

Saba Lobjanidze to mohl vyhrát po smrti pro Gruzii, ale po úniku vystřelil nad tyč a oba týmy, s jedním bodem ze dvou zápasů, musí vyhrát svůj poslední zápas skupiny F, aby postoupily do vyřazovací fáze.

Mikudadze poslal českého brankáře Jindřicha Staňka tečovanou střelou ve čtvrté minutě prvního poločasu po voleji Robina Haranáka v intenzivní a zábavné hře na hamburském Voglsparkstadionu.

Stalo se: Hlavní události Gruzie vs Česko

Druhý gól 23letého Mikautadzeho na turnaji poslal fanoušky Gruzie s bílým dekorem do vytržení.

Gól padl proti průběhu hry poté, co Češi dominovali, Schick předvedl dva skvělé zákroky, a když se Václav Czerný podíval na míč, Adam Hlošek z voleje neuznal gól.

Schick skóruje, pak zraní

Schick se však dočkal zaslouženého gólu v 59. minutě, kdy Ontrej Linger z rohu hlavičkoval míč do jeho hrudi.

Schick – společný nejlepší střelec minulého Eura s pěti góly – měl obavy z dalšího zápasu Čechů s Tureckem – chvíli po jeho gólu zůstal.

Portugalsko a Turecko hrají v Dortmundu v sobotním dalším utkání skupiny F.

Gruzie bude stejně jako ve svém úvodním zápase proti Turecku spoléhat na pevnou obranu a protiútoky proti o 40 míst výše postavenému Sexu.

Kwicha Kvaratskelia – přezdívaný fanoušky „Kvara-dona“ ve srovnání s argentinským velikánem Diego Maradona – byl neustálou hrozbou, zatímco Anzor Mkvapishvili promarnil velkou šanci o přestávce a dal Gruzii na 2:0.

READ  Česká republika vs. Turecko, Euro 2024: Po závěrečném hvizdu vypukne rvačka, rozhodčí dostává červené karty Chory