Greilly pronikne do Serické republiky

Vittorio Girelli (uprostřed) získal své první vítězství v Euroscar Pro na Autotrome Most v neděli. (Foto Bart Thehis)

Most, Česká republika – Vládce Euronaskar 2 Vittorio Girrelli je oficiálně vítězem závodů Euronascar Pro.

Čtvrtá sezóna pro Hendrix Motorsport – Autotrome uspořádal italských 17 kol v neděli na Mostě.

Greilly unikl divokým startem a pokusil se dostat ven ze smečky, ale Sebastian Bligemolen na Fazana vyvíjel velký tlak. Greilly měl velmi silné tempo a využil druhé bitvy mezi Blakemolanem a vedoucím bodů Lorisem Hesmansem. Když se 50. Mustang vytáhl zepředu, Hesmans byl druhý pouze za Bligemolonem, který skóroval ve třetí fázi sezóny.

„Bylo to úžasné vítězství,“ řekl Greilly. „Vedli jsme každé kolo a já jsem došel v dobrém rytmu. Dokázali jsme závod ovládat a mezeru zvládnout. Co mohu říci? Tým Hendrix odvedl fantastickou práci. Bitva o mistrovství pokračuje, doufáme, a udržíme ji tlačení.

Greillyho tým udělal rozhodující tah v Plekmolan v 11 v Hessmanově klíně. Holanďan nejenže skončil druhý, ale udržel si také prvenství v šampionátu. V závěrečných fázích Plycemolen obhájil své místo na pódiu. Villanueva skončila čtvrtá se solidním umístěním v první pětce pro Academy Motorsport / Alex Coffee Motorsport.

V 15. kole předjel Lucas Lasser Giorgia McGeeho, aby v akčním závodě v 4,1 kilometru dlouhém domě NASCAR GP Česká republika skončil v první pětce. Maggie svým šestým místem pod vlajkou Checking vyhrála Junior Trophy pro řidiče do 25 let. Senior Frederick Kapilon skončil sedmý před svým týmovým kolegou z RDV Ulysse Delsauxem, který také skončil druhý v žebříčku Junior Trophy.

Devátý skončil Henry Duomala z finského DF1 Racing, který na Euroscar Pro skončil první v žebříčku Challenger Trophy pro bronzové a stříbrné jezdce.