Gruzie a Česko jsou na pokraji vyřazení z Eura 2024 po remíze 1:1

Remíza 1:1 mezi Gruzií a Českem nechala oba na pokraji vystoupení z Euro 2024 po dvou kolech zápasů skupinové fáze.

Oba týmy byly poraženy v první den turnaje a byly by vypadly, kdyby prohrály během druhého sobotního zápasu v Hamburku.

Ale jejich naděje na přežití půjdou do třetího dne poté, co odehrají napínavou patovou situaci na Volksparkstadion.

Útočník Bayeru Leverkusen Adam Hlošek si v polovině prvního poločasu myslel, že dostal Česko do vedení, když Gruzie nedokázala vyčistit dlouhé vhazování. Po srážce s brankářem Giorgim Mamardashvilim však poslední dotek míče vyklouzl Hloskovi z ruky a VAR gól neuznal.

Gruzie zavrhla slavnou šanci prosadit se těsně před přestávkou, když podobný boj v lóži Česka vedl k tomu, že kapitán Khurram Kashia byl z tečované vzdálenosti zapřen nohama Jindřicha Staňka. Robin Hranak byl však potrestán za házenou dříve, než se míč dostal ke Kashiovi, a místo toho dostal přímý kop.

Topshot-FBL-EURO-2024-MATCH24-GEO-CZE

Mikudadze staví Gruzii do popředí / Ronnie Hartmann/Getty Images

Georges Mikadodze se prosadil a skóroval, aby prolomil patovou situaci a Georgia v přestávce stáhla gól.

Těsně před hodinou Česko vyrovnalo. Roh v rozehrávce opět způsobil chaos ve vápně Gruzie a míč se odrazil od tyče, ale přímo do dráhy Patricka Schicka, který jej z bezprostřední blízkosti odvrátil přes čáru.

Česko po celou hru bombardovalo Gruzii vzdušnými útoky, ale nedokázalo najít cíl pro vítěze, zatímco na druhém konci je málem porazilo při závěrečném kopu zápasu. V 95. minutě se Giorgi Chakvetadze nezištně napojil na Saba Lobjanitse, který z bezprostřední blízkosti pálil nad.

Oba týmy nyní jdou do závěrečného kola skupinových zápasů, kde potřebují vyhrát, aby si udržely šance na postup do osmifinále Euro 2024 – Gruzie se utká s Portugalskem, Česko proti Turecku.