Historické vítězství Rakouska nad Čechovem

Češi nezvykle uvedli na soupisku pro tento zápas osm obránců a 11 průkopníků. Nerovnováha byla způsobena náhlým návratem Dominica Simona domů z osobních důvodů před očekávaným příletem po skončení tažení v NHL bostonského Davida Bastranaka a torontského Davida Campa. S nejlepší obrannou dvojicí se poprvé na turnaji představil nováček z Washingtonu Michael Kempney.

Rakousko se také potýkalo s problémy ve své kriminalitě. Zde chybí Thomas Raffles i Benjamin Pamkardner. Pětatřicetiletý kapitán Raffles byl jedním z nejzkušenějších útočníků týmu, zatímco 22letý Pamkardner pomohl Rakousku k postupu do nejvyšší ligy juniorů v roce 2020. Mladý hráč však v neděli utrpěl zranění. Tým prohrál s USA a na šampionátu již nebude hrát žádnou roli. Vzhledem k tomu, že Raffles bude pravděpodobně zítra opět k dispozici, obránce Nico Brunner nastoupil na křídlo, aby pomohl svému týmu v dnešním týmu.

„Toto je příklad malých věcí, které každý dělá, aby svou práci udělal,“ řekl Canal.

Rakousko hledalo první výhru v zápase proti Československu. Předchozích 17 setkání šlo cestou sexu, naposledy to bylo 8:0 v roce 2019. Ale tato hra byla vždy blíž, než naznačovaly tyto údaje. Rakušané měli šanci jít do vedení, když se Benjamin Nisner zdvořile podíval na Wezmelku a nedokázal zakončit.

Na druhém konci si Češi mysleli, že vstřelili úvodní branku už v osmé minutě. Mode Strongsky vsítil to, co Thomas Kundratech zotavil ze střely, ale jeho oslavy byly přerušeny Baderovou výzvou na lavičce. Rakouský trenérský štáb to nazval přesně takto: Recenze ukázala, že Golder Starkbam byl blokován Tomášem Hertem.

Starkbam, kterého zachránily video obrazovky, zachránilo potrubí, když česká Power Play připravila Hronkovi pěknou sestavu. Střela defenzivního hráče zasáhla brankáře, ale odrazila se zpět od potrubí.

READ  Začínají přístupové rozhovory s Albánií a Severní Makedonií do EU - Brněnský deník

Do konce úvodních minut zbývaly pouhé dvě minuty a Čechov vstřelil svůj úvodní gól. Po šesti asistencích ve dvou zápasech se Roman Cervenca stal kapitánem gólového závodu v Tampere; Dnes přidal svůj první gól v zápase. Je to o českém odhodlání vyhrávat bitvy na prknech. Nakonec byl vyřazen Madage Blumel, aby nakrmil Cervanku, a neudělal chybu, když se dostal do šance z kraje pravotočivého kruhu, který putoval daleko dopředu.

Dobrý jeden gól, Čech to úplně neovládá. Jak Kempney uznal, pevná rakouská obrana ztížila dokončení práce. „Potřebujeme dostat více střel na síť, získat nějaké doskoky a nějaké ošklivé góly,“ řekl. „Říkal jsem si, že jsme zkusili hrát trochu víc venku. Museli jsme chodit do středu a do ošklivých prostor a dostávat více střel.

„Pokud to uděláme, máme pravdu pro další zápas.“

Předchozí rakouské týmy možná po neúspěchu zvadly, ale třída 2022 se skládala z těžkých věcí. Ve druhé třetině několik šancí Rakousko zajistilo, že čeští hráči nebudou běhat jako v úvodním zápase proti Velké Británii. Pravda, David Crazy vystřihl rám branky a Jacques Fleck zvedl bekhendovou střelu trochu moc mimo, ale většinou tam bylo malé riziko do sítě Starbucks.

„Pokud máme porazit některé z těchto týmů, musíme být pevní v našem herním plánu,“ řekl brankář. „To jsme dnes udělali, proto si zasloužíme vyhrát. Ti přede mnou zablokovali několik střel a zahodili mnoho hitů. Bojovali o každý centimetr.“

„Je to úskalí [what went wrong] Ale myslím si, že jsme měli dát víc než jeden gól,“ řekl český obránce John Scottka. Je těžké dosáhnout stejného cíle.“

Rakouská redukovaná kriminalita však měla své vlastní problémy a ve velké akci bojovala o rozšíření Wezmelky do středního právního světla.

READ  Český fotbalový svaz představil tričko podepsané Prestonem Kasabem a poděkoval městu za jeho pohostinnost během Euro 1996.

A rozsah, v jakém rakouské problémy pokročily, se ukázal na začátku třetího období. Příležitost v přesilové hře přinesl liknavý pokus o Červenka, tentokrát však jediný gól za dvě minuty zvýraznil náročnost vytváření gólových šancí.

Částečně za to mohl přeplněný stůl. Rakousko začalo zápas proti Švédsku a Spojeným státům. Dnes je první ze dvou dalších setkání s Norskem, které bude hostit zítřejší protest, po dni volna.

„Máme čtyři zápasy za pět dní, takže dnes jsme hráli spíše past,“ vysvětlil Bader. „Obvykle kontrolujeme více předem, ale myslím, že jsme měli dobrý mix.“

Ve středu kádru byl Wezmelka ve velkém nebezpečí, načež čilý Nissner trefil puk z těsného úhlu doprava a musel si počínat chytře, aby se český gólman nevzpamatoval ze zálohy Paula Hubera.

Postupně však Rakousko nabíralo na rychlosti. Nico Feldner byl blízko, otočil se kolem zpětného pokusu o pálky Wezmelky a šel na lavičku podporovat šestého bruslaře Starboma a ten umírající gól vše změnil.