Hodnocení hráčů USMNT z Grenada Fun v CONCACAF Nations League

USMNT zahájila turnaj Světového poháru 2026, když se Yankees (alespoň první tým) setkali poprvé od turnaje v roce 2022 v Kataru, v pátek vítězstvím Grenady 7:1.

GK – Matt Turner: 6 – Čelil jen třem střelám na branku (0,36 xG), předvedl dva zákroky a bezmocně sledoval, jak křiklouni zpoza pokutového území narážejí do zadní části sítě.

Pravý obránce – Brian Reynolds: 6.5 USMNT soustředili drtivou většinu své útočné hry na levou stranu hřiště, díky čemuž se Reynolds stal cílem několika střídání po celém hřišti, protože odehrál celých 90 minut.

CB – Mark McKenzie: 7 McKenzie, který se spojil se svým bývalým polovičním partnerem z dob svého působení ve Philadelphia Union, měl v pátek za úkol stát se dosud vynikající postavou a lídrem obrany (jeho 10 zápasů bylo více než čtyři krajní obránci dohromady).

CB – Auston Trust: 7 – Solidní výkon při jeho premiéře na USMNT pro 24letého obránce Arsenalu (na hostování do Birminghamu City, kde zatím na turnaji odehrál 37 zápasů). S téměř 70% držením míče v noci není mnoho lepších příležitostí, jak si na vysoké mezinárodní úrovni namočit nohy.

LB – Joe Scully: 7.5 Nebuďte příliš nadšení z výkonu 20letého mladíka proti Grenadě. Opakuji, moc se nevzrušujte z výkonu dvacetiletého mladíka proti Grenadě. Vlastní USMNT však… dva levou zadní?

DM – Luca De La Torre: 7 Nebylo by moudré přidělovat tolik hodnoty hře, která skončila 7-1 proti ne. 173. země na světě, ale jedna věc je jistá a byla prokázána při řadě příležitostí: LdlT je bezešvý Jako defenzivní záložník hrající s míčem ukázal, že je docela schopný na vyšší úrovni hřiště, v pokutovém území soupeře a jeho okolí i v pátek.

READ  Svět juniorů: Kanadský tým odchází po prohře s Českou republikou

CM – Weston McKinney: 8 – Dva góly (oba z trestných kopů) pro nově získaného záložníka Leedsu, což by byl neuvěřitelně vítaný pokrok pro tým, který v poslední době nevytvářel dostatek rozehrávek.

cm – Geo Rina: 6,5 – Tohle byl silný, i když neokázalý návrat, který Reyna potřebovala po týdnech mimo hřiště hádek o sobě, jeho rodině a bývalém (ale možná budoucím) hlavním trenérovi Gregu Berhalterovi. V pátek se jinde v týmu odehrálo mnoho ohňostrojů a Reyna prošla zápasem bez újmy.

RW – Brendan Aronson: 7 Pro Aronsona to byla těžká první sezóna v Premier League, takže doufejme, že jeho gól z prvního poločasu může zvýšit sebevědomí (jeho první gól, za klub nebo zemi, v jakékoli soutěži, od 21. srpna, třetí zápas, Leeds).

CF – Ricardo Pepe: 8 – Kromě vstřelení úvodního gólu byl Pepi energický a zapojil se do většiny toho, co se USMNT snažilo dělat dopředu v prvním poločase. Vzhledem k tomu, jak hluboce seděli Grenadijci v defenzivě, aby zahájili hru, mohli amíci zvolit snadnou cestu – zůstat venku a přebíjet míč znovu a znovu – pokaždé, když byli na hřišti, ale zdálo se, že existuje soustředěné úsilí, aby střed pole dali dohromady. . pole, což znamenalo, že Pepe musel být ostrý a rychlý ve svém pohybu, aby uvolnil cestu Reyně, Aronsonovi a Christianu Pulisicovi. Když už mluvíme o budování sebevědomí, co takhle konec jeho druhého gólu…

LW – Christian Pulisic: 8 – je hukot. Pulisic výkon jen jeden gól, dvě asistence. Jak již bylo zmíněno, USMNT našel nekonečné povzbuzování na levé straně trestného činu a Pulisic byl ve středu většiny z nich (alespoň 64 minut).