Huey, Schnorr ATP Bag Hamburk Challenger zdvojnásobil The Crown

Huey Cure získal svůj třetí letošní titul ve čtyřhře na okruhu ATP, tentokrát s Američanem Maxem Schnurem.

MANILA, Filipíny – Ostřílený filipínský tenista Treat Huey a jeho americký partner Max Schnorr byli na turnaji ATP Challenge v německém Hamburku korunováni jako mužská čtyřhra.

Huey a Schnorr ve dvou těsných setech porazili domácí sázky Dustina Browna a Juliana Lenze ve finále 7-6 (6), 6-4 a vládli turnaji o €45,730 v sobotu 22. října na Hamburg Tennis Fairband.

Huey a Schnur, kteří se umístili na prvním místě v soutěži, nedokázali vyřadit Browna a Linze tak snadno, jako to dokázalo filipínské a americké duo se svými bývalými soupeři.

Huey a Schnorr se museli vyhnout 3 setbolům, aby vyrovnali stav v tiebreaku úvodního setu poté, co prohráli 3-6. Poté získali další dva body, aby si zajistili vítězství v prvním setu, což Browna rozzuřilo a zděšeně odhodilo raketu.

Ve druhém setu došlo k dalšímu výbuchu Browna, který frustrovaně rozbil raketu poté, co prolomil své podání v sedmé hře, což se ukázalo jako zlomový bod zápasu, ve kterém se Huey a Schnorr stáhli.

Před koncem byl ale celý turnaj ukázkou dominance Hueyho a Schnura, kteří celý týden neprohráli ani set.

Své tažení zahájili porážkou Dojiho Ajdokoviče z Chorvatska a Jonase Vorigetica z České republiky 6-0, 6-1, následovalo čtvrtfinálové vítězství 6-1, 7-6 (4) nad Dutch Jelly Seals a Benjaminem Hassanem. z Libanonu.

V semifinále porazili Huey a Schnorr Artema Sitaka z Nového Zélandu a Wasima Verbeeka z Nizozemska 6:4, 7:6 (4).

Vítězství bylo pro Hueyho třetí letošní titul ve čtyřhře na okruhu ATP.

Huey, někdejší světová osmnáctka ve čtyřhře a semifinále mužského Wimbledonu, vyhrál loni v březnu turnaj ATP Challenger ve Phoenixu v Arizoně s Američanem Dennisem Kudlou a loni v květnu další titul v Savannah ve státě Georgia spolu s filipínským kolegou Robinem. Gonzalez, který byl mimochodem Hueyho partnerem při zisku zlaté medaile mužské čtyřhry na mořských hrách v roce 2022. – Rappler.com

READ  Kanada porazila Spojené státy a kvalifikuje se na juniorský World Gold Match proti České republice | TBEN Sport