IIHF – Thriller Chekia Edges OT

Gólem v přesilovce Libora Suláka zvítězil Sekia přesvědčivě 6:5 – český tým ukončil neporazitelnost ROC v prodloužení. Obhájce titulu měl po celou dobu problém s penaltami a byl odvrácen, když byl Alexander Nikisin vyzván, aby sekl na extra. Čechov Man si potrpěl na profíky a obránce Sulak, který hraje KHL s Admiralem Vladivostok, porazil vítěze 31 sekund před závěrečnou houkačkou.

„Cítím se dobře,“ řekl Sulak. „Jakmile jsme vyhráli zápas, dokázal jsem skórovat. Bylo to pro nás obrovské vítězství. Dal jsem svůj první gól na olympiádě, takže to je úžasné.“

Pro tým ROC, který byl široce kritizován poté, co v prvních dvou zápasech vstřelil pouhé tři góly, to bylo v tento den, kdy zločin konečně propukl. Andrei Cibisov, který byl povýšen do první řady, aby nahradil Michaela Grigorenka, měl i přes prohru pozitivní stránky.

„Jak jsme našli naši hru, začali jsme více útočit,“ řekl. „Vytvořili jsme si příležitosti, vrátili jsme se ze stavu 2:4. Máme dobrého týmového ducha, změnili jsme věci.“

„Jsem spokojený s naším týmem. Nevzdali jsme se, udělali jsme pár dobrých věcí. S Vadimem Shibaciem jsme si vytvořili spoustu příležitostí. Naše sestava vnímám velmi pozitivně a myslím, že Vadim je také šťastný.“

Skupina B měla pověst málo bodovaného hokeje – dodnes. V bláznivém zápase na National Indoor Stadium vstřelili ROC a Sekia 10 různých gólů v přímé bitvě s 10 různými vstřelenými góly. V jednu chvíli si týmy vyměnily sedm bodů na obou stranách za 10 minut a 15 sekund, což pořádně rozsvítilo soutěž mužů.

Oba týmy mohly vyhrát během 60 minut, zvláště v bezdeché třetí třetině. Ta pasáž začala šílenou sestavou pěti branek během pěti minut, kterou Čechov otevřel dvěma góly, než se ROC vrátilo do vedení. Thomas Haika se stal 10. střelcem večera a nakonec nás poslal do prodloužení.

„Je to šílená hra, to se stává, je to hokej,“ řekl Michael Špaček, který vstřelil další český gól. „V prvních zápasech jsme moc gólů neviděli, dnes večer ano.

READ  Bývalý útočník Penguins Dominik Simon se vrací do Česka

„Proti Rusům to byl vždy těžký zápas, ale hráli jsme dobře jako tým a myslím, že nám to dodává trochu sebevědomí. Musíme si vzít pozitivní věci a soustředit se na další zápas.“

Navzdory vzrušujícímu setkání však Nikita Kuchev tak šťastný nebyl. „Jak můžeme říct, že je to zábavná hra?“ řekl. „Prohráli jsme, nebyla to zábava, nic jsme nezměnili [from the previous games]Snažili jsme se více střílet, vytvořili jsme si více šancí.“

Tým ROC začal skvěle gólem v páté minutě zápasu. Kuceyho natahovací přihrávka poslala Vladimira Takacchia dolů do levého kanálu a traktor vyrazil dopředu s Čeljabinskem a hodil jeho ránu z obličeje na rukavici Simona Hrobecka. To byl první ze tří Guseových asistentů.

Vzhledem k tomu, že Ivan Fedotov zápas ještě nevzdal, byl to startovací gól, který chtěli čeští hráči vidět jako poslední. Web ROC se i nadále těšil vynikající bezpečnosti, když CSKA úžasně ušetřil, když oloupil konkrétní skóre moskevského networkera Davida Crazyho. Fedotov se právě chystal sklouznout, natáhnout ruku a vytrhnout dolar ze vzduchu a oslavovat Čecha zblízka.

Série Fedotova bez porážky ale skončila o 132 minut později gólem v přesilovce Cheyenne. John Gower zasáhl clonu, čímž zabránil brankáři jasně vidět gólovou střelu Thomase Kundratexe. Obránce, který hrál v Číně s Kunlun Red Store, se vrátil domů do Pekingu a zahájil palbu na domácí.
Češi v závěru první třetiny vybojovali další příležitost přesilovky pro Kundrátka. ROC však skončil silně a Anton Slebishev otestoval Hrubce na poslední smysluplnou příležitost zasedání.

Hrubeck byl na začátku druhé třetiny zaneprázdněný, šetřil ruku, aby odepřel Michaelu Grigorenkovi vrchol prvních výměn. Když ROC dostal přesilovou hru 5 na 3, tým Alexeje Jamnova získal zpět vedení. Čeští hráči kopali hluboko do penalt, ale obrana se rozpadla, když se vrátili na čtyři a Nikita Nestorov vstřelil první gól svého týmu v přesilovkách v těchto zápasech.

READ  Ivanka Trumpová převzala českou státní cenu jménem své zesnulé matky Ivany

Pozdě během sezení došlo k incidentu, který změnil hru – blížil se k bodu vzplanutí. V předchozí hře si Dmitrij Voronkov užil několik silných výměn s takovými, jako jsou Roman Cervanka a Lucas Klok. Tentokrát se Ak Pars Kazan utopil v horké vodě poté, co byl mladý Lucas Setlock sražen do hlavy. Úřady pokutu přezkoumaly a po zhlédnutí videa byl ROC vyřazen ze hry vpřed.

Po zápase Setlock řekl: „Byla to smůla. Myslel si, že ho udeřím, ale snažil jsem se zvednout ten dolar. Proto mi spadla hlava. Tak si myslel, že bych na něj měl dát nohu. Pokusil se odpověď. Udeřil mě do hlavy. Jsem si jistý, že ta hlava měla pravdu, ale nechtěl to udělat. Je to nešťastná situace. Kdybych toho nedosáhl, Bucku, byl by to čistý štít. Pro mě , Voronkov měl smůlu.“

Hlavní trenér ROC Alexej Žhamnov po incidentu mezitím řekl, že Voronkov řekl, že zůstane v šatně, ale na nikoho nekřičel a požádal tým, aby upozornil rozhodčího.

Čechov povzbuzen tímto majorem postoupil dvěma góly během 35 sekund na konci druhé třetiny. Minutu v přesilovce vyrovnal, když z příkrmu Crazy Servenka jednou pálil do domečku. Zkušený sniper byl nezávislý muž v kruhu levé paže a tuto příležitost si nenechal ujít. Z podobného místa na ledě pak Michael Špaček překonal Sulákovu přihrávku přes Fedotova a poslal české hráče do vedení ve druhém poločase a přesilovku přes dvě minuty.

Tým ROC zabil zbytek této penalty, ale čeští hráči zvýšili svůj náskok, když se týmy vrátily se stejnou silou. Klok, který hraje v Rusku s Neftěchimikem Nižněkamsk z KHL, vstřelil Camsův první gól špatným úsilím z horní části levého kruhu.

Daleko od konce příběhu tento cíl určuje další dějový obrat. Grill Semjonov okamžitě odpověděl. Muž z Avangardu Omsk, který na začátku této sezóny krátce mluvil s Maple Leaf, skočil na Platnikova krmení a otočil se, aby vystřelil. Gritsyuk, nejmladší průkopník na seznamu ROC, si vybral správný čas, aby vstřelil svůj první olympijský gól. Gusev dokázal vést poskakující stranu mezi dvěma českými obránci a 20letý Avoncord se posunul dopředu k síti a srazil své klubové spoluhráče Hrobka, aby vyrovnal hru na čtyři.

READ  Česko plánuje snížit dopad cen elektřiny až o 5,3 miliardy dolarů - ministr

„Moje rodina na ten gól čekala a jsem rád, že zasáhl Simona,“ řekl Kritzuk. „Přišel za mnou Buck, nemohl jsem to ovládat, ale Nikita [Gusev] Zorganizoval to a dal mi šanci. Šel jsem na web v rychlosti, ale neřekl bych, že jsem udělal nečekaný krok. Měl jsem podobnou příležitost v předchozí hře, ale nedokázal jsem skórovat.

Akce pokračovala a obhájce titulu vyrazil vpřed, když odražená střela Andreho Cibisa oklamala Hrobecka a zvýšil na 5:4. Vedení ale vydrželo pouhých 35 sekund, než se Tomáš Hyga trefil brankovou čárou a užíval si odskoku, když se protlačil Fedotovovými pálkami a znovu vyrovnal.

Hra ještě neskončila. Čeští hráči byli naštvaní, když byl Vladimír Sopodka vyzván k seknutí, ale tvrdou penaltou vyrovnal skóre. Když Sopotka opouštěl šestnáctku, když došel k zakončení zvláštního náporu, byl blízko k dosažení vlastní branky, ale vypálil víc než cíl.

„Pro diváky to byl zábavný zápas, lepší než výhra 1:0,“ řekl český trenér Philippe Besan. „Oba týmy odehrály své, oba týmy předvedly dobrý hokej. Samozřejmě jsem rád v naší přesilovce, dostali jsme naše čtyři góly. Udělali jsme nějaké změny a jsem rád, že se předvedli.“

To byla poslední velká šance v pořadí, protože týmy dosáhly 60minutové hranice 5:5 – ale gól v Sulawesi Power Play znamenal rozdíl.

Navzdory dnešní porážce skončil ROC první ve skupině B, února. Obdrží tašku na čtvrtfinále 16. Čechov skončil s pěti body třetí a postoupil do kvalifikačního kola.