Itálie porazila San Marino 7: 0, aby prodloužila svoji vítěznou sérii

Itálie se v pátek na přátelské utkání připravila na mistrovství Evropy ve velkém stylu po výhře 7: 0 nad San Marinem.

Strana Roberta Manciniho se snažila zlomit ovoce na Sardinii, ale kapitán Federico Bernardeschi je v 31. minutě postrčil dopředu, než o tři minuty později při svém debutu přidal obránce Sassuolo Gian Marco Ferrari.

Matteo Politano zasáhl do sítě čtyři minuty druhého poločasu na 3: 0 a útočník Turína Andrea Belotti vstřelil čtvrtý gól před Matteo Pescina po pěti okamžicích.

Vynikající střela od Politana a zakončení zblízka z Peseny pozdě v Itálii, která si vybojovala sedmé vítězství v řadě.

Itálie bude hrát další předsezónní zápas před 11. červencem – 11. červencem Euro 2020 proti České republice příští pátek v Bologni.

Italové hrají v úvodním zápase turnaje proti Turecku, poté čelí Švýcarsku a Walesu, všichni v Římě.

„Výsledek byl jasný, bylo důležité být pevný a hrát dobře v našich přihrávkách,“ řekl Mancini RAI. „Některá vystoupení mi dala něco na přemýšlení (vybrat finální tým pro Euro). Mám několik velmi dobrých hráčů.“

Trenér Azzurri dal některým členům svého dočasného týmu na turnaji Euro 2020 33 hráčů šanci na něj zapůsobit, protože se snažil před turnajem zmenšit svůj výběr na 26, ale Itálie se v úvodní půlhodině snažila udělat pokrok.

Šestý gól Bernardeschiho pro jeho zemi prolomil slepou uličku, když vstřelil mocný gól z okraje prostoru, než Ferrari využilo chyby brankáře a zasáhlo svůj druhý gól, když Manciniho muži konečně kopli.

Po přestávce se brány otevřely, když se do hry San Marina začaly vkrádat obranné chyby.

První gól Politana přišel díky obrannému skluzu, než Belotti, dvanáctý gól Itálie, rozšířil výhodu.

Po pátém gólu Peseny, prvním pro jeho zemi, se Politano stal druhým hráčem Neapole, který skóroval Itálii. Potom Pesena svou sekundou korunoval nezapomenutelnou noc pro záložníka Atalanty.

READ  Jim Goodwin vynechá keltský zápas poté, co St Mirren měl pozitivní test na Covid

Itálie je nyní v 26 zápasech neporažená v rámci Mancini, druhého nejdelšího běhu bez porážky v zemi, jednoho před Marcelem Lippim a pouze za velkým Vittoriem Pozzem, jehož tým v letech 1935 až 1939 neprohrál ve 30 zápasech.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.