Jacques Vrona a Philip Hronek z Red Wings získali bronz na Světovém poháru, Čechov top v USA

Detroit Red Wings Jack Vrana a Philip Hronek se pro Chekiu na mistrovství světa příliš neprosadili, ale domů pojedou s bronzovou medailí.

Československo porazilo Spojené státy 8:4 po hattricku bostonského Davida Bastronaka v nedělním utkání o bronz ve finském Tampere.

Curzon Gulman (Seattle) vstřelil dva góly, aby zajistil Spojeným státům dobrý začátek, po třetině vedl 3:1. Ale Cheyenne otevřel skóre pěti po sobě jdoucími góly ve třetí třetině. David Camp (Toronto) vstřelil dvě branky a Thomas Hertl (San Jose) zaznamenal tři asistence.

Vrána neměl body 13:07 a zápas ukončil s jedním bodem (jedním gólem) z 10 zápasů. Hronek měl 22:08 bodů a skončil se dvěma body (dvě asistence) v 10 zápasech.

Bývalý trenér Red Wings Jeff Flashil byl asistentem trenéra pod vedením Davida Quinna ve Spojených státech, které na předchozích osmi mistrovstvích světa získaly čtyři bronzové medaile.

Finsko, Filbula získal zlato

Zachary Manninen porazil v zápase o zlato Kanadu 4:3 6:42. S vítězstvím Finska v roce 2019 a Kanady v roce 2021 se tyto země setkaly v předchozích dvou zlatých medailích na světové scéně (v roce 2020 žádná soutěž kvůli epidemii.

Dylan Cosens (Buffalo) skóroval a o dvě sezóny později dostal Kanadu do vedení 1:0. Finsko ve třetí třetině za stavu 9:51 třikrát skórovalo, dvakrát se trefil Michael Granland (Nashville) a jednou Joel Armia (Montreal). Kanada ve finále vyrovnala na 2:12 se Zackem White Cloudem (Vegas) a Maxem Comtoisem (Anaheim).

Bývalý Red Wing Valteri Filbula, kapitán Finska, zaznamenal 13:57 (bez bodů, dvě střely). Matt Parcel (Islanders) asistoval u všech tří branek Kanady.

Dále: Podívejte se na upoutávku k dokumentu ESPN o rivalitě Red Wings-Avalanche