Jessica Pegula prohrála s Petrou Kvitovou i přes výhru USA nad Českem.

Petra Kvitová porazila světovou trojku Jessicu Pegulaovou v pátek na United Cupu, ale obě hráčky z top 10 Maria Zachary a Caroline Garciaová si připsaly vítězství.

Kvitová, dvojnásobná wimbledonská šampionka, zachránila sedm prvních setbolů 7-6 (8/6), 6-4 a vyhrála thriller v Ken Rosewall Areně.

USA vyhrály 4:1, ale Čechům to na záchranu nerozhodného výsledku nestačilo.

V Perthu vyhráli šestý nasazený Zachary a Francouzka WTA č. 4 Garciaová.

Řecko Zakari se ujalo vedení 3:0 nad Bulharskem, když porazilo Viktorii Domova 6:3, 6:2.

„Ze začátku jsem byl trochu nervózní, zvláště když jsem v baráži vedl 2:0, ale věděl jsem, že můj zápas je pro vítězství v baráži důležitý,“ řekl Zakari. „Byla velmi odhodlaná, ale našel jsem svou hru a zlepšil se.“

Jeho spoluhráči Stefanos Tsitsipas a Despina Papamissile vyhráli své čtvrteční zápasy.

Garciaová, která minulý měsíc vyhrála finále v Texasu, porazila Argentinku Nadiu Podorozkovou 6:2, 6:0 a po 64 minutách zakončila skokem nad hlavou a Francii po dvou výhrách v úvodním dni zajistila vítězství 3:0.

„Všichni členové našeho týmu mají stejný cíl,“ řekl Garcia, který byl před rokem kvůli zranění na 74. místě. „Uvidíme, kam nás to zavede.“ Chceme získat další body a jít do toho.

Poté, co Američanky ve čtvrtek vyhrály úvodní dvě gumy, dodala výhra Kvitové její zemi sebevědomí v úvodním turnaji, který obsahuje dva zápasy dvouhry mužů a dvě ženy a jednu smíšenou čtyřhru.

Ale Tomáš Machák utrpěl zranění kotníku proti 19. nasazenému Francisi Tiafoeovi a byl nucen odstoupit po prohře 6-3, 2-4.

16. Kvitová se ohlédla za svým nejlepším výsledkem proti Pegulové, která se do top 10 probojovala ziskem největšího titulu své kariéry v roce 2022 na WTA 1000 v Guadalajaře.

READ  S Českou republikou a Kanadou ve finále Davis Cupu není žádný Algaraz ani Sinner velkým problémem pro Španělsko a Itálii.

Po našlápnutém prvním setu, který mohl dopadnout jakkoliv, měla na začátku druhého setu dvojitý brejk, a když Američanka jeden zlomila, Kvitová dokázala zápas udržet za dvě hodiny.

„Byl to zápas na vysoké úrovni na solidní dvě hodiny a ke konci to bylo trochu fyzické,“ řekl Pegula.

„Opravdu se umí dostat na kurt, trefit spoustu winnerů a trefit velký míč. Hrát někoho takového v prvním zápase sezony není vždy jednoduché.

Tiafoe, letošní semifinalista US Open, začal proti Machakovi skvěle a prvním setem prošel relativně snadno.

Machak ve druhém bojoval a utrpěl poruchu, než odešel s převaleným kotníkem.

Česká republika se v sobotu utká s Německem Alexandra Zvereva, USA mají dva dny volna, takže dohrají skupinovou hru proti Němcům.

Švýcarsko porazilo Kazachstán 3:0 v Brisbane, když kapitán Stan Wawrinka porazil Alexandra Publicka 6:3, 7:6 (7/3) po olympijské vítězce Belindě Bencicové a Marc-Andrea Hüsler.

Skvělá kondice

Wawrinka, trojnásobný grandslamový šampion, který bojoval se zraněním, zakončil svůj zápas výhrou za dva rohy.

„Je skvělé být zpátky v Austrálii,“ řekl 37letý hráč.

„Už je to dlouho, co jsem tady hrál. Dnes večer jsem měl velkou situaci. Jsem opravdu spokojený s tím, jak hraju.

„Musel jsem hrát agresivně a tlačit na něj při každé příležitosti.“

Itálie zabalila nerozhodný výsledek proti Brazílii, když vyhrála obě dvouhry v Brisbane, turnaji tří měst.

Matteo Perettini porazil Thiago Monteiro 6-4, 7-6 (9/7) a Lucia Bronzetti porazila Lauru Bigozzi 6-0, 6-2.

Brazílie se o víkendu utká s Norskem, zatímco Itálie se střetne s Norskem v pondělí a úterý.

Jason Kubler na 107. místě porazil ve druhém setu Brita Dona Evanse 6-3, 7-6 (7/3) a získal pro Austrálii první bod na turnaji z 0-5 dolů.

READ  Fancode ECS Czech Republic Proc T10 2021 - Tabulka zařízení, týmy

Dříve Harriet Dart porazila Aussie Madison Inglis 6-4, 6-4 a vyhrála baráž pro hosty.