Kanada porazila Spojené státy a kvalifikuje se na juniorský World Gold Match proti České republice |  TBEN Sport

Kanada porazila Spojené státy a kvalifikuje se na juniorský World Gold Match proti České republice | TBEN Sport

Kanada je krůček od své 20. zlaté medaile na mistrovství světa juniorů v hokeji.

Adam Fantelli vstřelil postupový gól ve druhé třetině a Tomáš Milič byl vynikající se 43 zákroky, když se hostitelé turnaje ubránili počátečnímu deficitu 2:0 a porazili Spojené státy 6:2 v dalším emotivním zápase sezóny. Středa. věrní mezinárodní konkurenti.

Joshua Roy vstřelil dva góly, jeden do prázdné branky, a na dva asistoval za Kanadu, zatímco Conor Bedard a Logan Stankoven vstřelili každý jeden a na další asistovali. Brandt Clark dal další gól, zatímco Fantilli přidal asistenci za dvoubodový večer.

podívejte se | Roy pomáhá Kanadě porazit USA v juniorském semifinále:

Josh Roy vede Kanadu, aby porazila Spojené státy a zajistila si místo ve hře o zlatou medaili

Čtyřbodový večer Joshe Roye zahrnoval dva góly, když Kanada porazila Spojené státy 6:2 a zajistila si místo v zápase o zlatou medaili proti České republice.

Česká republika porazila Švédsko 2:1 v napínavém prodloužení a také se kvalifikovala do čtvrtečního finále v Halifaxu.

Američanům odpověděli Logan Cooley a Kenny Connors, kteří by hráli se Švédy o bronz. Trey Augustine zastavil 31 střel pro Spojené státy

Kanada, která vedla Američany díky strhujícímu sólovému výkonu Bédarda při dramatickém čtvrtfinále v prodloužení nad Slováky, vzdala v rozpačitém úvodním zápase turnaje Česku 5:2.

Očekává se, že Fantilli se prosadí na draftu NHL v roce 2023, ale také turnaj mužů do 20 let je z velké části zastíněn neuvěřitelným Bedardem, potenciálním červnovým nejlepším hráčem a světovým juniorským lídrem s 23 body v šesti zápasech, turnaj začal na druhém řádku , ale v průběhu pořadu byl odsunut na okraj seznamu.

Poté, co Canadiens na začátku druhé třetiny zabojovali, aby vyrovnali skóre na 2:2, vstřelil svůj druhý gól v této události z masivního zásahu Zacha Deana, aby zapálil červeně pokryté Scotiabank Center. Bodnout.

READ  Budoucí světové turné v plážovém volejbalu se konalo v Subic

Milic udělal pěknou zastávku u Jimmyho Snuggeruda ze 2 na 1, aby udržel Kanadu ve vedení, která získala své 19. zlato na letním mistrovství odloženém pandemií.

Zdálo se, že USA srovnaly skóre na 6:22, ale gól Jacksona Blakea byl stažen po výzvě trenéra kvůli zásahu brankáře.

Augustine pak na druhém konci zapřel samotného Dylana Gintera, ale Roy v čase 12:20 vstřelil svůj čtvrtý bekhendový kop.

Olin Zellweger v kanadské přesilovce trefil tyč, než Melek Connors zastavila krátká přestávka.

Zdálo se, že Rutger McGroarty zvýšil na 4:3 pouhých 38 sekund před třetí minutou, ale Kanada se znovu řádně postavila za zásah brankáře.

Milic předvedl čtyři skvělé zákroky v americké přesilovce, při které se McGararty trefil také k tyči.

Američané měli své sousedy na provaze, jak perioda postupovala, ale Fantilli nastavil Clarka na druhého v 9:45, aby získal tolik potřebný prostor k dýchání.

Roy se trefil do prázdné branky na americkou velmoc s 3:15, aby poslal Canadiens do čtvrtečního finále, zatímco fanoušci skandovali „Chceme zlato“ ve Scotiabank Center.

Drsný začátek

Kanada, která prohrála pět z posledních šesti střetnutí se Spojenými státy, včetně finále turnajů 2017 a 2021, začala ve středu špatně.

Cooley, který je na turnaji druhý v bodování za Bédardem, prolomil led v čase 1:19 na první, když zametl uvolněný puk na šestém místě.

USA se ujalo vedení 9:0 na hodinách střel, než Kanada otestovala Augustina, a když se Luke Hughes trefil mimo Milicův centr, ujalo se vedení 2:0 v 10:30, když Connors podruhé švihl do odskoku.

Bédard, který ve čtvrtfinále vytvořil pět národních nebo turnajových rekordů, odpověděl v 11:49 poté, co Canadiens – špatný proti Slovákům ve vhazovacím okruhu a horší čas ve středu proti Američanům – vyhráli útočnou remízu a dostali dobrý signál od Ethana. Del Mastro zvyšuje na 2:1.

READ  „Je to jako jít do lázní.“ Brankář Leafs Ian Scott uklidňuje každý záhyb, který zavolá domů

Za domácí vyrovnal po 57 sekundách tahanice Stankoven.

Fantilli zasáhla tvrdě, ale později v době před Milicovým rozchodem s Chazem Luciusem se nedalo popřít.

Hlavní trenér USA Rand Pecknold byl před zápasem dotázán, co určuje hvězdnou soupisku Kanady sedmi výběrů v prvním kole draftu – včetně tří hráčů NHL – kromě Bedarda a Fantelliho.

„Talent, talent a další talent,“ řekl Rand. „Odvedli skvělou práci při vývoji hráčů.“

Česká republika bude muset bedarda bedlivě sledovat, ale útočník Gabriel Storck řekl, že jeho tým ví, že Kanaďané mohou nabídnout mnohem víc než jen dynamického útočníka.

„Každý hráč v Kanadě je velmi dobrý,“ řekl Storck. Nemůžeš říct: ‚Hej, prostě musíš hrát Connora Bedarda. „

Michigan Wolverines z NCAA byli ve středu dobře zastoupeni pěti hráči na ledě.

Fantilli nastoupil do Kanady, zatímco Hughes, Rutger McGroarty, Gavin Bindley a Dylan Duke byli v týmu USA.

Moc se nemluví.

„Dodržel jsem slovo,“ odpověděl McGarty na otázku, zda měl s Fantellim během turnaje nějaký kontakt. „Nikdy jsem mu nepsal.“