Kanaďan Felix Auger-Aliassime přežije boj v prvním kole na Australian Open

Kanaďan Felix Auger-Aliassime postupuje do druhého kola Australian Open poté, co porazil Fina Emila Rossovooriho 6-4, 0-6, 3-6, 6-3, 6-4.

Pro 21letého devátého hráče z Montrealu je to v Melbourne třetí vystoupení.

Loni se dostal do čtvrtého kola Australian Open, než prohrál s Rusem Aslanem Karatsevem.

Sledujte | Auger Eliassim vyhrává 5setový zápas:

Felix Auger-Aliassime se kvalifikuje na Australian Open

Felix Auger-Aliassime z Montrealu postoupil do druhého kola Australian Open v Melbourne pětisetovou výhrou 6-4, 0-6, 3-6, 6-3, 6-4 nad Finem Emilem Rossovoorim. 2:02

V průběhu dne se na turnaji znovu objevila Kanaďanka Layla Annie Fernandezová.

Fernandesová v úterý v prvním kole grandslamového turnaje prohrála s Australankou Madison Inglisovou 6:4, 6:2.

Je to již třetí rok po sobě, co devatenáctiletá Fernandesová, která byla na loňském US Open vicemistryní Emmy Radocano, prohrála v Melbourne Parku v prvním kole.

Fernandez, který se umístil na 24. místě na světě, měl 30 nekompulzivních faulů a pouze osm vítězných, a byl třikrát zlomen.

Laval, Q., ušetřil dva herní body proti Ingesovi, nasazenému 133, 6-4, 6-2 na kurtu zvaném 1573 Arena.

Pro Inglise to byla jeho první velká remíza na grandslamu. Na loňském Australian Open prohrála v prvním kole s obhájkyní titulu Sofií Keninovou.

Také v úterý prohrála Rebecca Marino z Vancouveru s Češkou Marií Pozkovou 6:1, 6:3.

Sledujte | Fernandez prohrál s Anglií na Australian Open:

Leila Fernandez je mimo Australian Open

Australanka Madison Inglesová vyřadila Leilu Fernandezovou z Lavalu v Kew v úvodním kole Australian Open 6:4, 6:2 v Melbourne. 1:48

Lavalův rodák Q ušetřil dva mečboly před Ingesem, nasazeným 133, skončil 6-4, 6-2.

READ  Čína a Jižní Korea se kvalifikovaly do semifinále para ledního hokeje v Pekingu 2022

Sledujte | Marino vypadl ve dvou setech:

Rebecca Marino z Vancouveru byla vyloučena v prvním kole Australian Open

Češka Marie Pozková porazila v prvním kole Australian Open v Melbourne Rebeccu Marino z Vancouveru 6-1 6-3. 1:27

Šampion US Open Radocano porazil Stevense

Emma Radocano porazila Sloane Stephensovou 6-0, 2-6, 6-1 v zápase prvního kola mezi vítězkami US Open.

17. nasazená Radocano vyhrála první set za 17 minut a zdálo se, že svůj první zápas v hlavním nerozhodném zápase v Melbourne Parku má zcela pod kontrolou.

Ale Stevensová, vítězka US Open z roku 2017, proměnila svou pátou šanci na brejk a otevřela druhý set ve 12minutové hře, která skončila dvojicí dvojchyb od Raducana, vítězky US Open z roku 2021.

Dva rané stinty zajistily Raducanu vedení 5:0 a skončila za 1 3/4 hodiny. Bylo to její první vítězství v roce 2022.

Radočano se v příštím kole utká s 98. nasazenou Dankou Kovinicovou.

Medveděv snadno postupuje do druhého kola

Favorit titulu Daniil Medveděv postoupil do druhého kola vítězstvím 6-1 6-4 7-6 (3) nad Henri Laksonenem a prodloužil tak svou grandslamovou vítěznou sérii na osm zápasů.

To zahrnuje jeho vítězství ve finále US Open loni v září, což je výsledek, který upřel nejvýše postavenému Novaku Djokovičovi vítězství na čtyřech grandslamech roku.

„Cítím se skvěle,“ řekl druhý nasazený Medveděv. „Doufám, že zde během dvou týdnů ukážu nějaké dobré známky.“ „Miluji tlak.“

Medveděv usiluje o to, aby se stal prvním Rusem, který vyhrál titul Australian Open od Marata Safina, který ve finále v roce 2005 porazil Lleytona Hewitta.

Murray vyhrál první australský zápas od roku 2017

Pětinásobný finalista Andy Murray potřeboval pět těžkých setů na hráče, kterého minulý týden porazil, aby zaznamenal své první vítězství na Australian Open od roku 2017.

READ  Nilský řemeslný veletrh roste druhým rokem | Zprávy, sport, práce

Murray porazil Nikoloze Basilashviliho 6-1, 3-6, 6-4, 6-7 (5), 6-4 a postoupil do druhého kola.

Murray se minulý týden utkal s Basilashvilim v tříhodinovém a tříhodinovém zápase na cestě do finále na tuningovém podniku v Sydney.

V dalším těžkém pětisetovém zápase porazil Maxime Creasy svého amerického a 22. nasazeného Johna Isnera 7-6 (2), 7-5, 6-7 (4), 6-7 (4), 6-4.