Kanadský Andreescu byl v dramatickém zápase vyřazen z National Bank Open

Kanaďanka Bianca Andreescuová byla vyřazena z BNC Open v Montrealu, když ve čtvrtek v maratónském třetím kole prohrála 7: 6 (5), 4: 6, 1: 6 s tuniským Anasem Jaberem. Duo zápasilo ve dvou urputně soupeřících setech před jedničkou Jaberem.

Duo soutěžilo ve dvou zuřivě napadených setech, než Jaberová, nasazená na 13. místě v turnaji, ve třetím setu odstoupila a přinutila Andreesca přejít pole svým nečekaným návratem.

Andreescuová, naočkovaná č. 2, během zápasu zachránila 5 z 11 brejkbolů a Jabeurová si připsala devět es, aby si zajistila místo ve čtvrtfinále.

Zápas trval téměř čtyři hodiny, dvě zpoždění kvůli dešti, dva lékařské časy a dvě hodiny a 39 minut strávených na hřišti.

21letá Andreescuová z Mississauga v Ontariu hledala obhajobu titulu poté, co vyhrála turnaj, dříve známý jako Rogers Cup, v roce 2019. V roce 2020 se tato událost kvůli pandemii COVID-19 neuskutečnila.

Ve čtvrtek se Jaber ve čtvrtfinále utká s Danielem Collinsem nebo Jessicou Pegulou. Oba americké týmy se měly ve čtvrtek večer sejít v kvalifikaci v osmifinále.

Bouřlivý dav asi 5 000 lidí vybuchl potleskem s každým bodem, který Andreescu skóroval, ale menší skupina – mnozí s tuniskými vlajkami – dychtivě vyjádřili podporu i Jaberovi.

Jabeur byl na začátku první sady zlomený, ale poskočil na vedení 5: 3 a Andreescu se musel vrátit s kombinací výkonného podání a chytrého odskakování.

V tiebreaku viděl Jaber poslat tři míče do sítě a pokusit se vrátit zpět, když sklouzla k zemi a vyslala vysokou a širokou střelu.

Zdálo se, že Andreescu vyhrál set střelou na čáru, než předseda rozhodčího vyzval k přezkoumání. Přehrávání videa ukázalo, jak střela padá do široka.

READ  Sabalenka zastaví Noskovou v kvalifikaci o titul v Adelaide

Dlouhý návrat od Jabera zpečetil dlouhé hodiny. Každá žena vyhrála dva běhy a měla eso přes rám.

Andreescu si během plánované doby odpočinku udělala zdravotní přestávku a zdálo se, že ji ošetřují na noze.

V polovině druhé sady pole zaplavil silný déšť, což donutilo Jabeura ke zpoždění 3: 2, ale Andreescu v šestém zápase vedl 40: 0.

Po téměř hodinové přestávce Andreescuová držela své podání a vytáhla remízu 3: 3.

Jednalo se o druhý fyzický set na obou stranách hřiště, přičemž oba hráči dělali zběsilé údery, aby udrželi míč ve hře.

Lékařský přívod byl nucen k dalšímu zpoždění poté, co Andreescu uklouzl a spadl pod základní čáru, přičemž si zjevně poranil levou nohu. Několik okamžiků zůstala na hřišti, než vstala a postavila se na židli, zatímco lékařský personál zajišťoval ošetření.

Poté, co jí byl svázán palec na noze, se Kanaďanka vrátila na základní úroveň podání a rychle obsadila skupinu 4-4.

Další přeháňka deště poskytla další zdržení, protože kluci a dívky s míčem osušili své kurty před obnovením hry a Jabeur zajistil druhou sadu.

Začátkem čtvrtka viděla Kanaďanka Rebecca Marino svůj hvězdný konec turnaje se ztrátou 6-1 6-3 s nejlepší nasazenou Běloruskou Arinou Sabalenkou.

Třicetiletý hráč z Vancouveru dosáhl posledních 16 s překvapivým vítězstvím nad 16. nasazenou Madison Keys a španělskou Paulou Padusa, 31. světovou jedničkou.

„Chtěl jsem jen nechat všechno na hřišti a vydat ze sebe to nejlepší,“ řekl po prohře novinářům Marino, který je na celém světě 220. „Chtěl jsem jen nechat vše na hřišti a udělat maximum.“

Tenis na nejvyšší úrovni není pro Kanaďana novinkou. V roce 2011 se umístila na 38. místě v žebříčku WTA, ale téměř pět let byla mimo sport, aby se vypořádala s depresí.

READ  V České republice se otevírá nejdelší visutý most světa

Ve čtvrtečním zápase uklouzla brzy, protože Sabalenka si zachránila čtyři brejkboly, aby v první sadě vedla 5: 0.

Sabalenka, umístěná na třetím místě na světě, věděla, když dorazila, že se Marino daří dobře a snaží se přinutit své protivníky rozšířit jejich hrací pole. Věděla také, že pro smolaře je v sázce jen málo.

Sabalenka řekla: „Pro ni dnes nebylo co ztratit a dav ji podporoval, takže byla v docela dobré formě a měla docela dobrou náladu. Takže jsem se snažil nedat jí šanci vrátit se v zápase.“ nebo dokonce na mě vyvíjet tlak. Byl jsem trochu agresivní od začátku do konce. konec.

„Je nebezpečné hrát proti hráčům, kteří nemají co ztratit.“

Marino vyšel ve druhém setu silný s párem es a během prvních šesti zápasů držel podání. Trpěla však body brejku, v 59minutovém zápase šla 0 na 5.

„Jsem dnes velmi zklamaná, ale celkově, když se podíváte na velké schéma týdne, myslím si, že z této zkušenosti mohu čerpat spoustu pozitiv a jsem na sebe opravdu pyšná,“ řekla.

Osmá nasazená Sabalenka se v pátek ve čtvrtfinále utká také s Běloruskou Arinou Azarenkovou.

V dalším kole se také setkají Španělka Sara Sorribes Tormo se čtvrtou nasazenou českou Karolinou Plíškovou a Italkou Camilou Giorgiovou, 15. nasazenou Američankou Cory Gauffovou.

Na turnaji mužů v Torontu oslavil ve čtvrtek Stefanos Tsitsipas 23. narozeniny.

Třetí nasazený slavil vítězství 6-2 6-3 nad Ruskou Karen Chačanovovou k postupu do čtvrtfinále.

Dav se nechystal nechat Tsitsipasův velký den zmizet po vítězství v pozadí, protože mu zazpívali „Happy Birthday“, když mu byl předložen bílý dort zdobený čerstvým ovocem.

„Nejlepší pocit, jedna z nejlepších emocí, které můžete na tenisovém kurtu zažít,“ řekla po zápase světová trojka Tsitsipas. „Jsem rád, že si vzpomněli.“

READ  West Ham vs Leeds: Premier League náhled, týmové zprávy, statistiky, předpovědi, čas výkopu, živě na Sky | fotbalové zprávy

Řecký profesionální tenista ovládl Chačanov, ušetřil si oba body za brejky a získal 74 procent z celkového počtu servisních bodů.

V pátek se ve čtvrtfinále utká s norským Casper Ruud. Dvojice se setkala na květnovém Madrid Open, kde si Rudd v 16. kole připsal přímé vítězství.

Ruský top seed Daniil Medvedev postoupil do dalšího kola ve čtvrtek vítězstvím 6-2 6-4 nad Australanem Jamesem Duckworthem. Vítěz sehraje zápas třetího kola mezi 7. nasazeným Hubertem Hurkaczem a Nikolosem Basilashvili z Gruzie, který je naplánován na čtvrtek večer.

Američan John Isner v dalším kole porazil ruského č. 4 Andreje Rubleva a v dalším kole se utká s francouzským č. 11 Gaelem Monfilsem.

Ve čtvrtfinálových zápasech se představí také desátý nasazený Španěl Roberto Bautista Agut proti Američance Riley Opelkové.

Tuto zprávu poprvé publikoval kanadský tisk 12. srpna 2021.