Kanoistika-Beerless Carrington bere více zlata pro Nový Zéland, Dostál vítězí pro Českou republiku

Paříž: Novozélanďanka Lisa Carringtonová ohromila svou olympijskou zlatou medaili, když v sobotu vyhrála titul na 500 m v kajaku jednotlivců na svém třetím a posledním podniku na námořním stadionu Vireux-sur-Marne.

Stříbrnou medaili obsadila Maďarka Tamara Sisipsová, bronz získala Dánka Emma Ostrand Jorgensenová. Carrington vyhrál po dalším projevu svého silného pohlazení a zarputilé vůle vyhrát.

V závodě na 1000 m kajakářů na 1000 metrů Čech Josef Tostal udržel silnou výzvu ze strany stříbrného medailisty Adama Vargy z Maďarska a vítěze zlata z Tokia Balinta Kopase získat zlato v Tokiu, ale spokojit se s bronzem v Paříži. .

Ve finálovém závodě olympijské regaty zvítězila Kanaďanka Katie Vincentová na kanoi na 200 m jednotlivců o setinu sekundy před Američankou Nevin Harrisonovou, zatímco Kubanka Cirilo Duboisová brala bronz.

Po silném startu se Harrisonův štíhlý náskok na posledních 50 metrech vypařil a umožnil Vincentovi po fotografickém závěru vyhrát.

Carrington, často označovaný jako „KOZA“, zakončil svou olympiádu olympijským rekordem 1:47,36 v individuálním závodě, aby se přidal ke zlatým medailím, které vyhrál v kajaku. Čtyři a dvojité události.

Maďarský Sissips dostal Kiwi pod obrovský tlak, nakrátko se dostal do vedení, ale Carrington se řevem vrátil a vyhrál o více než sekundu, když Jorgensen porazil Novozélanďanku Aimee Fisher a získal bronz.

Sobotní zlato bylo pro Carringtona osmým vítězstvím na hrách a stal se tak nejúspěšnějším novozélandským olympionikem.

„Olympiáda mi dala mnohem víc než medaile, nemyslím si, že se dá vyčíslit, kolik jsem se toho naučil a vyrostl za posledních pět let, nebo co to je,“ řekl jubilant Carrington.

„Myslím, že se to opravdu drží mého plánu, je to opravdu těžké udělat, když jste tam venku, dívky jsou opravdu silné, takže musím být velmi disciplinovaná a věřit své kondici v zadní části. Závod.“

READ  Velká Británie potlačila postup Španělska; Češi se střetnou s USA v zápase vítěz bere vše

Závod mužů začal svižně, když se vedení ujal Portugalec Fernando Pimenta, ale jeho výzva pominula, když ho Copas a Tostal zahnali do zatáčky.

Dostál pak vyrazil dopředu, když zadržel pozdní nárůst zběsilého maďarského páru a získal zlato za 3:24,07, 0,69 sekundy před Vargou.