Katie McNally dosáhne dlouho očekávaného vítězství ve svém rodném městě Cincinnati

Kredit: Albert Cesare/The Enquirer/USA TODAY NETWORK

Favoritka domácího města Katie McNallyová v pondělí porazila Alexandru Sasnovich z Běloruska 6-3, 3-6, 7-6 (2) a poprvé vyhrála dvouhru na Western and Southern Open v Masonu v Ohiu.

Dvacetiletá hráčka, častá partnerka Coco Gauffové, prohrála v každém z posledních tří let v prvním kole své domácí akce.

McNally musela bojovat s křečemi v nohách, aby si zajistila vítězství 3 hodiny a 7 minut. Po prvním podání na mečbol si chytila ​​levou nohu ve zjevné bolesti.

Když vyhrála poslední bod, spadla na zem a užívala si oslavu, než došla k místu, kde na náměstí seděla její rodina.

McNally se umístil na 179. místě na světě a naštval světovou 36. Sasnovicha, který během maratonu zachránil 12 ze svých 16 brejkbolů. McNallyová měla při podání es převahu 6-3 a získala 44 ze svých 69 bodů při prvním podání (63,8 procenta).

McNally se ve druhém kole střetne s pátým tuniským Onsem Jabeurem.

Ruská 9. nasazená Daria Kasatkina a kanadská 13. nasazená Lila Fernandezová prohrály během úvodního pondělního zápasu.

Američanka Amanda Anisimová smetla Kasatkinovou 6-4, 6-4. Ruska Jekatěrina Alexandrovová porazila Fernandezovou 6-4, 7-5.

Češka Petra Kvitová zachránila mečbol ve druhém setu tiebreaku a porazila Švýcara Gillese Teschmanna 7:6 (2), 7:6 (6), 6:3. Tishman se dostal do finále v Cincinnati v roce 2021. Pro kazašskou wimbledonskou šampionku Elenu Rybakinovou bylo snadné porazit egyptskou Mayar Sherif 6-3 6-2.

Mezi další pondělní vítězky patří Američanka Alison Riske Amritrajová, Ruska Veronika Kodermetová a Češka Tereza Martínková.

Na večer byly naplánovány další zápasy, mezi nimi Kaia Kanepi z Estonska proti Victorii Azarenkové z Běloruska, Taylor Townsend ze Spojených států proti Agle Tomljanovic z Austrálie, Caroline Garcia z Francie proti Petře Martic z Chorvatska a Sloane Stephens ze Spojených států proti Alize Cornet z Francie. .