Khajar MXGP Red Plate Check Re …

Tato drsná horská silnice má za sebou dlouhou historii pořádání motokrosových závodů mistrovství světa a je známá svojí vysokou rychlostí, úžasnými závody a nádherným terénem.

Týmový kolega z HRC Tim Gajzer přišel k medailonu s jedinou věcí – přidat do svého účtu MXGP těžké body a udržet červenou kartu mistrovství světa.

Když Kate padla v závodě One, talentovaný Slovinec v první zatáčce zařadil svůj CRF450RW do první trojky a v kole obsadil bezpečné druhé místo. Ghazar přiblížil svůj HRC stroj blíže vpředu, jak závod postupoval, ale Tim skončil na druhém místě za 0,529 sekundy po 35minutovém čase sprintu u dámské vlajky.

Henry Jacoby z JM Honda Racing měl ve svém CRF450R dobrý závod a po celý Moto tvrdě bojoval, aby obhájil těžce získané 10. místo – posunutí míst v závěrečných fázích závodu.

Když brána spadla na závod MXGP, obloha se těžce vznášela s hrozbou bouřek na vysychající trati.

Khajar opět v první zatáčce tvrdě bojoval, tentokrát skončil pátý. Dvojnásobný čtyřnásobný šampion skončil čtvrtý, ale nešťastný a těžký pád shodil Khajra na 22. místo.

Když byla páčka spojky motocyklu poškozena, sestoupil Khajar z příkopu, aby ji opravil – ve 28. závodě opět vylezl na kopec. Tim si zúžil cestu k dokončení závodu na 15. místě a na svůj GB účet si připsal šest bodů, což stačilo na udržení prvenství v mistrovství světa.

Pokračování Hondy před mistrovstvím světa MX2 tento víkend přineslo týmu Honda 114 Motorsport mnoho naděje a očekávání. S osmi body dělícími první tři španělské šampiony se Ruben Fernandez toužil bránit a udržet si své místo v šampionátu.

Race One, dvaadvacetiletý závodník zajel první kolo v pátém kole a ve druhém kole se vyšplhal na čtvrté místo, které držel až do finále. Race to Race One byl s Fernandezem opět na pátém místě. Chytil to až do devíti kol, pak klesl o několik úrovní a bojoval, aby dokončil moto na sedmém místě na konci závodu.

READ  Získat hypotéku může být velmi obtížné kvůli přísným pravidlům, která v České republice platí

Fernandez skončil celkově pátý den a skončil třetí v šampionátu, 14 bodů od náskoku.