Kontaveit postupuje do semifinále v Clevelandu | Sportovní

Estonská tenistka Anett Kontaveitová postoupila na mistrovství WTA250 v Clevelandu v Ohiu poté, co v dlouhém intenzivním zápase porazila tokijskou olympijskou vítězku ve čtyřhře Kateřinu Siniakovou 6: 3, 5: 7, 6: 2.

České a estonské hráčky začaly drsně a obě hrály vyrovnaný úvodní set, dokud Kontaveit nevyšel ze stavu 3: 3 a vyhrál tři zápasy v řadě, aby zabalil první set.

Druhá sada zápasu byla nejdelší a její dokončení trvalo přes hodinu. Sinjakovová začala dobře, ale Estonka srovnala set, načež si vyměnila herní vítězství, až česká hráčka vzala dva po sobě jdoucí zápasy 5: 5 a dosáhla vítězství druhého setu.

V klinču se Kontaveit ujal vedení z 1: 1 a nedovolil Senyakové do konce zápasu remizovat, přičemž vzal set 6: 2 a zápas vyhrál.

Kontaveit se v semifinále US Open utká se Španělkou Sarah Soribes Tormo. Ti dva se střetli při čtyřech předchozích příležitostech, protože Estonec získal tři vítězství při vzájemném střetnutí.

Ve čtvrtek bylo odhaleno losování grandslamového finále této sezóny – US Open a Kontaveit se v úvodním kole utká s australskou Samanthou Stosurovou.

Sedmatřicetiletý hráč není v poslední době ve skvělé formě, když v úvodních kolech prohrál sedm turnajů v řadě a na US Open vyhrál před 10 lety. Pětadvacetiletá Kontaveitová čelila Austrálii jednou a v Dubaji v roce 2018 ji porazila.

Šestatřicetiletá Kaya Kanepi bude vylosována s kazašskou hráčkou Julií Putintsevovou. Ti dva spolu nikdy předtím nehráli.

READ  Basketbal pro olympijské hry 2021: šance a předpovědi USA vs Česká republika