Krejková vyhrála český wimbledonský šampionát a připsala si svůj druhý grandslamový titul

Londýn – Češka Barbora Krejková porazila Italku Jasmine Paoliniovou a vyhrála v sobotu tenisový turnaj žen ve Wimbledonu a dosáhla svého druhého grandslamového titulu ve dvouhře.

Krejčíková, nasazená jako 31., vyhrála 6-2 2-6 6-4 a přidala svůj titul v All England 2024 k titulu z French Open 2021.

Její vítězství přichází 26 let poté, co její učitelka Jana Novotná, která v roce 2017 zemřela na rakovinu, vyhrála wimbledonský titul.

Krejčíková (28 let), která si titul zajistila ve vypjaté hře na podání poté, co získala třetí vítězný bod, řekla: „Než zemřela, řekla mi, abych šla vyhrát grandslamový turnaj v Paříži v roce 2021 , ale nikdy jsem nesnil o tom, že vyhraju stejný pohár jako Jana.“

„To, co se právě stalo, je neuvěřitelné, je to nejlepší den mé tenisové kariéry a nejlepší den mého života.

„Říkal jsem si, abych byl statečný. Byl to velmi těžký zápas, skvělé finále, skvělá soutěž a jsem moc rád, že tu mohu stát a užít si tento okamžik.“

Krejčíková, která se výhrou vrátí do top 10, dorazila do Wimbledonu po testovací sezóně.

Zranění zad a nemoc jí zabránily vyhrát turné od února do června.

„Byl jsem zraněný, byl jsem nemocný, nezačal jsem sezonu dobře a teď jsem wimbledonský šampion. Jak se to stalo?“

„Myslím, že mi nikdo neuvěří, že jsem vyhrál Wimbledon. Pořád tomu nemůžu uvěřit. tvar.“

Výsledek znamená, že sedmá nasazená Pauliniová prohrála dvě grandslamová finále v řadě poté, co minulý měsíc prohrála s Igou Swiatekem na French Open.

„Jsem trochu smutná, ale snažím se pořád usmívat,“ řekla Paoliniová, která až do minulého měsíce nikdy nevyhrála zápas na travnatých kurtech.