Kvitová porazila Pegulu a získala první 5 místo  USA porazily Česko 4:1

Kvitová porazila Pegulu a získala první 5 místo USA porazily Česko 4:1

SYDNEY, Austrálie – Spojené státy se v den 2 United Cupu dostaly do čela skupiny C po výhře 4:1 nad Českou republikou.

Poté, co Taylor Fritz a Madison Keysová vyhráli úvodní den úvodního dne, Američané se ujali vedení 2:0 a potřebovali už jen jedno vítězství, aby zápas vyrovnali.

Keys, Fritz dovedli po prvním hracím dni USA k výhře 2:0 nad Českem

Petra Kvitová ve svém úvodním střetu s č. 3 Jessicou Pegula udržela naděje České republiky a napsala tak novou kapitolu hrdinské historie České republiky. Dvojnásobná wimbledonská šampionka porazila v úvodním setu Pegulu 7-6(6), 6-4 a zajistila českému týmu první výhru na turnaji.

Výhra uzavřela vedení Američanů na 2:1, ale nerozhodný výsledek skončil nešťastně. V závěrečné dvouhře nerozhodného výsledku porazil Frances Tiafoe Tomasze Machaka 6:3, 2:4 po 89 minutách, když si Čech otočil kotník ve snaze získat forhend. Světové číslo 97 se podařilo postavit na nohy, ale po konzultaci s lékařem a jeho týmem nemohl pokračovat a byl nucen odstoupit, čímž tým USA získal třetí bod.

Kvitová vítězí nad Pegulou

Byl to nešťastný konec temperamentního pokusu o comeback Sexu, který byl připraven zkomplikovat situaci americkému týmu. Kvitová zvítězila nad Pegulou. 80minutový úvodní set byl impozantní. Ani jeden z hráčů neviděl bod zlomu v prvních osmi hrách zápasu, což vedlo k dramatickému zakončení, kdy mezi nimi přišlo a odešlo 13 setbolů. Pegula Camiliová si zachránila šest setbolů, aby udržela stav 5:5, než Kvitovou zlomila v přímých přímkách a získala set.

Tentokrát se Kvitová odrazila od mantinelu. Bývalá světová dvojka zachránila čtyři setboly 6-5, 40-0, aby poprvé zlomila Pegulu a vynutila si tiebreak.

Kvitová opět ustoupila a znovu zařvala. Od stavu 5:1 v tiebreaku si Kvitová zachránila další tři setboly, než získala osmý set za stavu 7:6, aby nakonec set uzavřela.

READ  ECS Czech Republic, Prague, 2021 Match 24 UCC vs BPV Dream 11 Team Today

„Pokračujeme v boji,“ řekla Kvitová. „Myslím si, že USA jsou skvělý tým se skvělými hráči. Nejsme tady favorité, ale bojujeme o každý zápas, o každý bod. To je náš týmový duch.“

Po svém úniku v prvním setu Kvitová dvakrát zlomila Pegulu, aby se v závěrečných fázích setu rychle ujala vedení 3:0 a zahájila sezónu 2023 výhrou v top 5.

Výhra prodloužila jejich vzájemnou bilanci na 3:1 a oplatila Kvitové prohru s Pegulaovou v osmifinále na US Open loni na podzim.

Pegulaová se rychle vzpamatovala ze zklamání ze dvouhry a uzavřela nerozhodný výsledek výhrou spolu s Fritzem. V supertiebreaku Američanky porazily Mary Bouškovou a Jiřího Lehku 2-6, 6-3, 10-7 a vyhrály 4-1.

„Byla opravdu dobrá v odvetách, obsluhovala kluky, uklízela spoustu salv, když jsem byl pozadu,“ řekl Fritz.

„Mám pocit, že v našem týmu máme spoustu možností a různých kombinací a ta kombinace bude důležitá. Musíme zjistit, jaký je náš nejlepší tým, nebo se alespoň vybruslit. Celé by to mohly rozhodnout smíšené čtyřhry , takže chceme vědět, s kým chceme jít do velkého zápasu.

Česko se v sobotu utká s Německem. Americký tým bude mít dva dny volna, než dokončí skupinovou hru proti Němcům.