Kylian Mbappe vstřelil dva góly a dovedl Francii k rozdrcení Nizozemska v kvalifikaci na Euro 2024

Kylian Mbappe skóroval dvakrát, když francouzská kvalifikační kampaň na Euro 2024 začala perfektně proti Nizozemsku (Martin Rickett/Penn) (Bayer)

Francie Během prvních 22 minut skóroval třikrát na cestě k výprasku Holandsko 4:0 v Paříži, aby jejich kvalifikační kampaň na Euro 2024 začala perfektně.

Cíle Od Antoina Griezmanna a Daya Uppicana se Francie dvakrát ujala vedení po pouhých osmi minutách předtím Kylian Mbappe Přidal třetí branku, aby viděl domácí z dohledu. Sotva čtvrtina zápasu se odehrávala na straně Ronalda Koemana.

Mbappe znovu skóroval dvě minuty před koncem, aby zajistil, že vicemistři světa ovládli svou kvalifikační skupinu, zatímco těžká porážka Nizozemska vedla k jejich ostudě v prvním zápase Koemana od jeho návratu.

Jinde ve skupině B Řecko křižovalo k vítězství 3:0 na Gibraltaru a góly Giorgose Masourase, Emmanuela Siopse a Anastasiose Pakasitase poslaly hosty na druhé místo v raném pořadí před Irskou republikou, která začíná svou kampaň proti Francii. v Pondělí.

Romelu Lukaku vstřelil hattrick Belgie Své strasti na mistrovství světa hodili za hlavu pohodlnou výhrou 3:0 venku se Švédskem.

V čele své skupiny je vydrželo Rakousko, za které Marcel Sabitzer z Manchesteru United dvakrát skóroval při vítězství 4:1 nad Ázerbájdžánem.

Česká republika porazila Polsko ve svém úvodním utkání v Praze 3:1, když během prvních tří minut dvakrát skórovala a obsadila první místo ve skupině, zatímco Moldávie a Faerské ostrovy remizovaly v Kišiněvě 1:1.

Dušan Tadič a Duzan Vlahovič v prvním poločase dvakrát skórovali a nasměrovali Srbsko k domácí výhře 2:0 proti Litvě. Bulharsko ve stejné skupině propadlo doma 1:0 s balkánskými sousedy Černou Horou.