Lewandowski nasměroval Bayern Mnichov k vítězství nad Dortmundem a posunul se o čtyři body pryč

Robert Lewandowski vstřelil dvěma góly, aby dovedl Bayern Mnichov do čela o čtyři body sobotním vítězstvím 3:2 nad druhou Borussií Dortmund.

Julian Brant a Erling Haaland vstřelili góly Dortmundu v Signal Iduna Parku, ale vítěznou penaltu zařídil Lewandowski na obou stranách brány Kingsleyho Comana.

Trenér Dortmundu Marco Rose dostal červenou kartu za hádku s rozhodčím poté, co házená Matse Hummelse 12 minut před koncem zápasu přivedla Lewandowského k proměně hlavního pokutového kopu.

Útočník Bayernu Mnichov Thomas Muller řekl: „V prvním poločase jsme měli jít dopředu s tolika hráči a nejsem si jistý, zda jsme si zasloužili vyhrát, pokud jde o způsob, jakým jsme hráli.“

„Ale pokud jde o boj, byli jsme tam.“

Bylo to sedmé vítězství Bayernu nad Dortmundem v řadě, včetně pěti vítězství v Bundeslize a dvou vítězství v německém Superpoháru.

Dortmund byl nešťastný, že neudělil penaltu poté, co byl Marco Reus faulován před rozhodující penaltou Lewandowski.

„Vždy jsme měli pocit, že můžeme vyhrát. Proto je dvojnásob hořké, že jsme takhle prohráli,“ zlobil se Rios.

Dortmund šel do vedení v páté minutě, když se trefil do hlavy Brandt po hlavičce.

Hummelsův faul vedl k vyrovnání Lewandowského o čtyři minuty později proti jeho bývalému klubu, když polský útočník vsítil přihrávku Thomase Mullera a prostrčil se do sítě.

Bayern těžil z další chyby Dortmundu, když Koeman těsně před přestávkou prosadil skvělé zásahy hostů.

Do konce prvního poločasu zbývalo pouhých 120 sekund Dortmundu, když Haaland přepálil brankáře Bayernu Mnichov Manuela Neuera poté, co se Dayot Obikano lacině vzdal míče.

Dortmund měl smůlu při udělení penalty, když se zdálo, že jejich kapitán Marco Reus byl faulován Lucasem Hernandezem.

Na druhé straně Hummels znovu fauloval, když VAR potvrdil jeho házenou, čímž Rose rozzuřil a Lewandowski neudělal nic.

READ  Spojené státy ve čtvrtfinále juniorského hokeje porazily Německo 11:1

Pro Lewandowského to byl 22. gól v 15 bundesligových zápasech proti Dortmundu, který v roce 2014 opustil.

Záložník Bayernu Corentin Tolisso trefil svou branku daleko od branky Dortmundu do 10 minut po zranění.

– Kontrola zásahů čtyři –

Předtím český útočník Patrik Čech vstřelil čtyři branky ve druhém poločase a dovedl třetí Bayer Leverkusen k vítězství 7:1 nad spodním klubem Grether Fuerth.

Schech se stal prvním hráčem Leverkusenu, který vstřelil čtyři góly v poločase Bundesligy.

„V první půli jsem neměl jedinou střelu na branku. Druhá půle byla jako otevřít láhev kečupu,“ vtipkoval Shake.

Amin Adly a Edmund Tapsoba vstřelili brzké góly Leverkusenu, než Fuerth vytáhl jeden od Jeremyho Dodziaka.

Schech se pak podílel na dalších pěti gólech Leverkusenu, když se domácí bouřili.

Ekvádor vytvořil Piero Hincabe těsně před přestávkou, poté vstřelil čtyři góly během pouhých 27 minut – dva levou nohou a jeden pravou a hlavičkou.

Čech v této sezóně vstřelil 12 gólů v 11 ligových zápasech a v tabulce střelců sleduje pouze Lewandowského, který dal 16 gólů.

Wolfsburg utrpěl porážku 3:0 od Mainze před středečním zápasem Ligy mistrů „vše nebo nic“ doma s Lille.

Wolfsburg se nikdy nevzpamatoval z inkasovaného gólu útočníka Jonathana Burkhardta po pouhých 68 sekundách a po pouhých čtyřech minutách prohrával 2:0, když Anton Stach vstřelil gól zpoza pokutového území.

K umocnění utrpení Wolfsburgu si jejich francouzský obránce Maxence Lacroix vstřelil vlastní gól pozdě.

Hoffenheim se vyšplhal mezi nejlepší čtyři vítězstvím 3:2 doma s Eintrachtem Frankfurt, jehož vítězná série ve třech po sobě jdoucích zápasech skončila.

Kolumbijský útočník Rafael Buri dostal Frankfurt brzy do vedení, ale góly Dennise Geigera, Jorginha Rattera a Diady Samaseko daly Hoffenheimu vedení.

READ  Izraelští běžci získali dvojnásobné vítězství na velkých cyklistických akcích – Israel Sports

Náhradník Goncalo Paciencia vstřelil druhý gól Frankfurtu a zasáhl tak posledních 20 minut, kdy tribuny v Sinsheimu byly prázdné kvůli vysokému počtu případů Covid v této oblasti.