Lynette omráčí Plíškovou, aby se dostala do semifinále v Melbourne

Nenasazená Magda Linetteová ve středu vstoupila do svého prvního grandslamového semifinále a řekla, že to byl „splněný sen“ poté, co bývalá světová jednička Karolína Plíšková na Australian Open porazila bývalou světovou jedničku Karolínu Plíškovou 6-3 7-5.

Linette pokračovala ve vztyčování polské vlajky po šokovém odchodu světové jedničky Igy Swiateka a trvalo hodinu a 27 minut, než bojovala s Arynou Sabalenkovou o postup do sobotního finále.

„Jsem tak emotivní, opravdu tomu nemůžu uvěřit,“ řekla Lynette po největším vítězství své kariéry.

„Je to splněný sen. Jsem tak vděčný a šťastný. Děkuji za povzbuzení a podporu, opravdu jsem to potřeboval.“

„Takže jdeme dál. Nechci se moc vzrušovat, protože jsme stále na turnaji,“ dodala světová pětačtyřicítka, která se poprvé vyšplhá do první třicítky.

Mezi oběma třicátnicemi byla na kurtu bohatá historie, předtím se potkaly devětkrát, přičemž výhodu dostal Čech.

Plíšková, která je na 30. místě, vyhrála šest ze svých prvních sedmi zápasů v roce 2017.

Ale loni potřebovala k vítězství na US Open tiebreak v posledním setu, než Lynette otočila karty a vyhrála 6-4, 6-1 na Billie Jean King Cup.

Bylo to pro Linetti první čtvrtfinále na této úrovni, ale nepoznali byste ji, když se v klidu vzpamatovala z brzké pauzy proti českému velkoserveru, aby za 35 minut zabrala první set.

– ‚Nikdy na to nezapomenu‘-

„Určitě si na začátku udržela rovnováhu, protože na začátku měla opravdu dobrou přestávku,“ řekla Lynette.

„Věděl jsem, jak těžké bude zlomit ji záda, takže jsem se opravdu držel a jsem opravdu rád, že když jsem měl příležitost, využil jsem ji.

„Jsem rád, že jsem mohl podávat a později, když jsem měl šanci to znovu rozbít, jsem své šance využil.“

READ  Emma Radocano hledá čtvrtého trenéra po jejím rozchodu s Turbine Peltz | Emma Radukano

Plíšková byla ve slam dunk velmi zkušená a v australském čtvrtfinále startovala již počtvrté.

Potřebovala to udržet ve druhém setu za stavu 3:3, když čelila dvěma brejkbolům.

Plíšková o výšce 1,86 m (6 stop a 1 palec) prošla čtvrtfinále bez ztráty setu, a to především díky podání 28 es, včetně 12 ve finálové osmičce proti Číňance Zhang Shuai.

Proti Linette však dokázala jen sedm v pomalém předvádění a dopustila se 36 nevynucených chyb na 16 soupeřky.

„Opravdu mi to zkomplikovala,“ řekla Plíšková novinářům. „Hrála jsem opravdu dobře od základní čáry. Na kurtu jsem nenašla žádný prostor, abych šla pro vítěze.“

„Je zřejmé, že přenos dnes nebyl vůbec skvělý.“

Rozhodující moment přišel, když Plíšková podávala za stavu 5:5 ve druhém setu.

Česká hráčka za stavu 15:15 dvakrát chybovala a navázala na to forhendovým kopem do sítě, než podala Linnetovou k památnému vítězství.

Lynette byla hrdá na to, jak zvládala tlakové momenty na velkém pódiu.

„Když to bylo na mém podání opravdu těžké, začala být velmi agresivní. Moje první podání tam nebylo vždy,“ řekla Lynette.

„Myslím, že jsem odvedl opravdu dobrou práci, nepropadat panice a být stále v rally a střílet, když jsem měl příležitost.“

„Nikdy na to nezapomenu,“ řekla Lynette. „Víte, tohle je poprvé, co mě hackli.