Mason McTavish vstřelil dva góly a na mistrovství světa juniorů vedl Kanadu bez porážky před Českou republikou

Kent Johnson už léta podniká v kroku, který ohromil brankáře i hokejové fanoušky.

V sobotu to předvedl ve velkém stylu, když vstřelil parádní gól, který pomohl Kanadě k výhře 5:1 nad Českou republikou na juniorském hokejovém mistrovství světa v Edmontonu.

Vítězný gól stanovil po 19. minutě prvního poločasu Johnson, chytil míč čepelí hokejky za sítí, vyrazil dopředu a zakroutil s ním přes rameno českého brankáře, aby vstřelil nechytatelný „michiganský“ gól.

Tento krok, známý také jako lakrosový cíl, je něco, co tým Columbus Blue Jackets piluje asi šest let.

„Dělám tento pohyb od svých 14 let a dělám ho,“ řekl. „Teď je to jen nějaká věc v krabici nástrojů.“

Přesto bylo vzrušující dát Kanaďanům vedení 2:1 – něco, co nikdy nevzdali.

„Je to opravdu dobrý velký gól,“ řekl Johnson, který si ve třetím poločase připsal asistenci. „Myslím, že tohle bylo také moje období. Myslím, že bych se cítil opravdu napumpovaný, kdyby přestala také bruslit.“

Hra vyvolala nadšený jásot od davu 5 135 na Rogers Place. Logan Stankoven, Johnsonova rukavice, si na ledě uchopil ruce nad hlavou a řekl: „Ach můj bože!“

„Tohle byl pravděpodobně jeden z nejhezčích michiganských domorodců, které jsem viděl, upřímně,“ řekl kapitán Kanady Mason McTavish. „Dostal to zpět docela rychle a na konci první třetiny ten led nebyl tak skvělý. Takže tohle bylo něco speciálního, na co se dívat. Určitě se na to podívám znovu a znovu.“

McTavish v sobotu dvakrát skóroval za Kanadu (3:0), zatímco Ridley Gregg a Tyson Forster skórovali. Jack Thompson, Ronan Seely a Stankoven přispěli dvěma asistencemi.

Sledujte | Kanada porazila Česko 5:1:

Kanada zůstává perfektní na mistrovství světa juniorů s rozhodujícím vítězstvím nad Českou republikou

Mason McTavish zvýšil svůj turnajový součet na 6 gólů dvěma góly při výhře Kanady 5:1 nad Českou republikou.

READ  Česká policie volá po posilách pro finále Evropské ligy

Češi (1-1-1) otevřeli skóre krátkodobým gólem na začátku prvního poločasu.

Jaroslav Schmilar byl poslán na trestnou lavici poté, co kolegové z New York Rangers naráželi na prkna zezadu do Brennana Usmana a nechali Kanaďana s krvavým nosem.

Jsme neochvějní

Hra byla přepracována a Chmelar byl vyhozen za špatné chování ve hře. Nechal svůj tým zabít pět minut velkým penaltovým kopem.

Resavi dal Čechovi trochu nadechnout, trefil se pod břevno 5:10 v zápase. Míč se odrazil od sítě a hra pokračovala, ale video o chvíli později ukázalo, že kotouč přešel brankovou čáru.

Othman řekl, že způsob, jakým Kanada postupuje, je dobrým znamením pro zbytek turnaje.

„Je to jednoduché utrpení. Na těchto hrách není nic špatného,“ řekl. „Myslím, že to vytváří další charakter pro důležité hry, vyřazovací hry. To jen ukazuje, že jsme odolní. Nezáleží na tom, s kým hrajeme, budeme pokračovat.“

Sledujte | Johnson střílí gól zvýrazněným míčem:

Kent Johnson dává na juniorském mistrovství světa krásný gól v lakrosu

Rodák z Britské Kolumbie Port Moody a potenciální hráč Columbusu Blue Jackets vedli před poločasem v zápase předkola Kanady proti Čechům 2:1.

Rušný večer v síti měl český brankář Tomáš Sochánek, který zastavil 52 ze svých 57 střel.

Jako první překonal brankáře McTavish, který v úvodním framu stanovil remízu 16:44 odražením Thompsonova dlouhého výbuchu v provozu.

O pár vteřin dříve se Suchánek působivě zastavil, aby udržel svůj tým vpředu. Johnson se umístil na straně vápna, rychle vystřelil na brankáře, ale Suchánek uklouzl právě včas, aby si zachránil potápěčskou rukavici.

„Měl jsem trochu štěstí,“ přiznal český gólman. „Vlezl jsem do kotouče ve slotu a viděl jsem, že ho předá, a jen jsem si dal rukavici a dal si to do rukavice. Říkal jsem si ‚Ach můj bože, co se to právě stalo?“ „Sledoval jsem záznam a bylo to tak zábavné. Řekl jsem si ‚Dobrá práce‘ a pokračoval jsem vpřed.“

READ  Arsenal, Man United, Roma, Villarreal v semifinále Evropské ligy | Buffalo Sports

Trenér Kanady Dave Cameron řekl, že byl na začátku zápasu „nervózní“ z toho, jak dobře si Sochanek vede.

„Tento turnaj, teď, když se zápasy zlepšují a konkurence se zintenzivňuje, se toho musíte držet,“ řekl. “ [Suchanek] Bylo to opravdu dobré a zůstali jsme u toho a našli cestu.“

Na druhém konci ledové plochy zachránil Dylan Garand 22 míčů a ukořistil svou druhou výhru na turnaji pro Kanaďany.

Kanada vedla 3:1 4:48 v kádru díky gólu z přesilovky.

Čech Gabriel Stork byl povolán za hrubost a pět sekund vedl Greg po střele Seelyho a vstřelil svůj druhý gól na turnaji.

Kanada vs Finsko v pondělí

Kanada byla v sobotní přesilové hře 1:3, zatímco Češi 0:2.

Teenagerský fenomén Conor Bedard toho večera vstřelil kanadský čtvrtý gól, když jasně přihrál McTavishe, který byl sám ve vedení. Podařilo se mu zachytit jeho cestu a trefit míč z nohou brankáře, aby dosáhl svého druhého gólu v zápase v čase 11:05 za sekundu.

Forster pečetil skóre na 7:39 ve třetí směně, dostal přihrávku od Johnsona doprostřed jamky a zabalil silnou střelu kolem Sochanka, aby Kanaďané získali výhodu 5:1.

Dříve v sobotu zůstali držitelé titulu z USA (3-0) neporaženi, když vyhráli nad Rakouskem 7:0 (0-3-0).

Dvakrát se trefili Wyatt Kaiser a Carter Mazur a trefili se Matt Coronato, Red Savage a Sasha Pastogov. Andrew Oak zastavil 11 ran v první a druhé směně a Remington Kebley ve třetí dokázal čtyři zákroky.

Rakouský brankář Leon Sommer zastavil 49 z 56 střel, kterým čelil.

„Miluji tento druh hry,“ řekl s úsměvem. „Spousta výstřelů.“

Sobotní pracovní vytížení nebylo pro Sommera na mistrovství světa juniorů největší – čelil 64 střelám při prohře 11-2 s Kanadou, než COVID-19 prohrál původní turnaj 2022 v prosinci.

READ  Předpokládané zprávy o týmu, potvrzené zprávy o týmu, nedávné zranění kachen

„Myslím, že to mám nejtvrdší,“ řekl brankář. „Ale já je miluji.“

V posledním zápase Německo porazilo Švýcarsko 3:2 ve druhém setu.

Za Německo skórovali Bennett Rosme, Thomas Heigl a Haakon Hanlet (2:1). Simon Knack a Jonas Taibel odpověděli za Švýcarsko (0-3).

Kanada dohraje v pondělí zápas Robbena proti Finsku (2-0-0).

Předkolo potrvá do pondělí, čtvrtfinále se hraje ve středu. Semifinálové zápasy jsou na programu v pátek a zápasy o medaile se odehrají příští sobotu.