Mazurův příspěvek k vítězství USA;  Dominik Kubalík asistuje Čechii

Mazurův příspěvek k vítězství USA; Dominik Kubalík asistuje Čechii

Kandidát Detroitu Red Wings Carter Mazur zaznamenal zásadní asistenci pro tým USA při výhře 4:1 nad Finskem v úvodním zápase mistrovství světa ve finském Tampere.

NHL Network označila toto rozhodnutí za „trochu průšvih“.

USA prohrávaly 1:0, když Mazur připsal primární asistenci na vyrovnávací gól Cuttera Gauthiera ve 13:48 druhé třetiny na vyhlídce Philadelphia Flyers. Další asistenci měl Dylan Samberg z Winnipeg Jets.

Ve druhém zápase mistrovství světa zaznamenal útočník Detroit Red Wings Dominik Kubalík pár asistencí a vedl Českou republiku před Slovenskem 3:2.

Porazit Finy byl pozoruhodný úspěch. Finové v minulé sezóně vyhráli mistrovství světa. Loni Finové v sedmi zápasech úvodního kola vzdali pouhých pět branek.

Red Wings podepsali Mazura, rodáka z Michiganu, letos na jaře poté, co byl jedním z předních národních střelců univerzitního hokeje. Za Denver vstřelil 22 gólů ve 40 zápasech. Red Wings ho poslali do Grand Rapids, kde v šesti zápasech zaznamenal šest bodů. Mazur vypadal v profesionální hře pohodlně.

Trenér USA David Quinn (San Jose Sharks) hrál Mazura 12 minut a 21 sekund. Mazur může v této soutěži usnadnit udržitelný a zodpovědný provoz. Hlavní trenér Red Wings Derek Lalonde je jedním z Quinnových asistentů trenéra. Lalande se v tomto zápase poprvé představí na Mazuru. S jednou střelou na branku a hodnocením +1 má Mazur za sebou kvalitní start.

Útočník Buffala Sabres Alex Tuch Vedl útok USA osmi střelami na branku, což vedlo ke dvěma gólům. Útočník Pittsburghu Penguins Drew O’Connor zaznamenal gól a dvě asistence. Casey DeSmith z Penguins předvedl 23 zákroků, aby vyhrál.