Medveděv a Alcaraz čelí finále Indian Wells |  sportovní

Medveděv a Alcaraz čelí finále Indian Wells | sportovní

Carlos Alcaraz v sobotu porazil Yannicka Senera 7:6 (4), 6:3 a postoupil do finále BNP Paribas Open proti Daniilu Medveděvovi. Medveděv překonal Frances Tiafoe 7-5, 7-6 (4) při svém osmém mečbolu a 19. vítězství v řadě v řadě.

Alcaraz potřebuje v neděli vyhrát titul, aby znovu získal místo světové jedničky od Novaka Djokoviče. Srb, pětinásobný šampion Indian Wells, odstoupil před začátkem turnaje poté, co mu nebylo dovoleno vstoupit do Spojených států, protože nebyl imunní vůči COVID-19.

Alcaraz a 11. nasazený se rozešli ve svých předchozích čtyřech zápasech, přičemž Alcaraz vyhrál oba zápasy na tvrdých kurtech.

„Yannick je skvělý hráč, tlačí mě, abych se zlepšoval a nutí mě hrát na vysoké úrovni,“ řekl Alcaraz. „Jsem opravdu spokojený s úrovní, kterou jsem hrál, s tím, jak jsem problém překonal, udržel jsem si jeden bod v prvním setu.“

Alcaraz nečelil žádným brejkbolům proti Sinnerovi, který odsloužil jen 48 % svého prvního podání a 19 z 36 bodů podání ve druhém setu. Ve druhém setu prohrával 3:0.

„Dnes jsem nepodával dobře, což byl největší rozdíl,“ řekl Sinner. „Základní rally, které byly dobré, měl jsem své šance, zvláště v prvním setu. Ale on dnes zahrál důležité body lépe než já, takže si zasloužil vyhrát.“

Alacarz má bilanci 28 výher a 14 nevynucených chyb.

Medveděv, pátý nasazený, ovládl Tiafoea, vyhrál všech pět svých kariérních mítinků, včetně 12 ze 13 setů.

Ale 14. Američanka svedla statečný boj, ve druhém setu zachránila sedm mečbolů, než podlehla.

„Pokud nevyhraju tento zápas, myslím, že budu mít noční můry na velmi dlouhou dobu. Dnes a ještě pár nocí nebudu dobře spát,“ řekl Medveděv na kurtu.

Tiafoe pravidelně nabíjel do sítě, aby převzal Medveděvovu úvodní hru na sílu. Ušetřil tři brejkboly a vydržel na podání až do 11. hry prvního setu. Medveděv se ale dostal do vedení 6-5 a poté set podal.

READ  Olympiáda: Návrháři závodních automobilů objevují kajak japonského řidiče, sportovní novinky a hlavní příběhy

Tiafoe ušetřil tři mečboly, zatímco ve druhém prohrával 5:3. Medveděv nasbíral další čtyři mečboly, když vedl zápas 6:5, ale nedokázal to využít až do tiebreaku.

Medveděv řekl: „Dělá mě psychicky šťastnějším, že stále mohu vyhrát, protože jsem se snažil hrát tiebreak, když jsem právě ztratil sedm zápasových bodů. Dokázal jsem dobře začít hned a dělat skvělé střely a skvělé rally.“

Medveděv zaznamenal 30 vítězných a pouze devět platných faulů.

Medveděvova 19-zápasová vítězná série se vrací k jeho titulu v únoru v Rotterdamu. Poté vyhrál turnaje v Dauhá a Dubaji. Nyní je šampionka US Open z roku 2021 a bývalá světová jednička v pozici, kdy může přidat dalšího šampiona.

Medveděv prokázal svou odolnost během 12denního turnaje v poušti jižní Kalifornie. Ve dvou zápasech po sobě překonal těžce vyvrtnutý kotník a useknutý palec, aby se dostal do finále.

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vyhrály ženský titul ve čtyřhře po vítězství 6:1, 6:7 (3), 10:7 nad Brazilkou Beatrice Haddad-Maiaovou a Němkou Laurou Siegemundovou.

České duo si letos polepšilo na 11:0, když v lednu vyhrálo Australian Open. Na prize money si rozdělili 436 730 $.

Přihlaste se k odběru našich stránek Týdenní zpravodaj Další zpravodajství v angličtině z EL PAÍS USA Edition