Michaela Shifrin sedmá ve sjezdu Cortina;  Registrace Chase pozastavena

Michaela Shifrin sedmá ve sjezdu Cortina; Registrace Chase pozastavena

Mikaela Shiffrinová bude mít spoustu šancí – ve skutečnosti lepších – vytáhnout rekordní vítězství na mistrovství světa v roce 1983.

Poté, co v pátek a sobotu ve dvou po sobě jdoucích sjezdech chyběla na stupních vítězů – daleko od svého nejlepšího podniku – bude v nadcházejících závodech v disciplínách, ve kterých exceluje, očekávat více.

Víkend v Cortině zakončí nedělní závod Super G, v úterý a středu jsou pak dva obří závody v nedalekém San Vigilio di Marebbe a příští víkend dva závody v České republice.

hodinky | Sjezd žen z Cortiny d’Ampezzo:

FIS Cortina d’Ampezzo Světový pohár v alpském lyžování: Ženy v alpském lyžování

Podívejte se, jak nejlepší lyžaři planety soutěží ve světovém poháru ve sjezdu z Cortiny d’Ampezzo v Itálii.

Z 82 vítězství Shiffrinové jich bylo 51 ve slalomu, 17 v obřím slalomu, pět v super-G a pouze tři ve sjezdu. Vyhrála také skupinové a několik paralelních a městských závodů.

„Užívám si každý závod a postup je jako příležitost,“ řekla Shiffrinová po sobotním sedmém místě. „Nemám pocit, že musím znovu vyhrát. Samozřejmě mě to zajímá. Chci vyhrát. Je to zřejmé. Ale nemám pocit, že musím vyhrát, že mám vyhrát. Prostě Tady se snažím zjistit trať jako všichni ostatní závodníci na trati a uvidíme, jestli dokážu udělat maximum a jestli to bude dost dobré, budu blízko vrcholu.

„Někdy to může být nejrychlejší závod. A to je nejlepší místo,“ dodala. „Když se dívám dopředu, vidím příležitost, ale nevidím tlak.“

Poté, co bývalá týmová kolegyně Lindsey Vonnová na začátku tohoto měsíce bojovala s ženským rekordem 82 vítězstvími v obřím slalomu ve slovinské Kranjské Goře, skončila Shiffrinová druhá ve slalomu v rakouském Flachau a čtvrtá v prvním závodě. První dva závody se konají v Cortině. . V pátek z kopce.

Ve svém posledním pokusu o rekord skončila Shiffrinová 0,39 sekundy za slovinskou vítězkou Ilkou Stohic na trati, která se bude používat pro olympijské hry Milán-Cortina v roce 2026.

Sezónní vedoucí ve sjezdu Sofia Goggiaová, která vyhrála páteční závod v Cortině, v polovině spadla, ale vyhnula se zranění.

Zatímco Shiffrinová udělala během pátečního sjezdu lehkou chybu, nezdálo se, že by v tomto závodě udělala žádnou zásadní chybu, ale stále jí chyběla dostatečná rychlost v systému, který byl daleko od jejích nejlepších.

READ  Liga mistrů UEFA: 5 věcí, které jsme se naučili z 5. zápasu

Stuhec, mistr světa ve sjezdu z let 2017 a 2019, skončil 0,26 před Kajsou Vickhoff Lie a 0,34 před Elenou Curtoni.

Stuhec skončil v pátek druhý za Goggia, ale od prosince 2018 nevyhrál závod Světového poháru.

Kurz byl zkrácen kvůli počasí

Trať Olympia delle Tofane byla zkrácena větry, čímž byla odstraněna nejvýraznější část trati, Tofana Schuss neboli „svah“ mezi dvěma skalními stěnami.

Asi třetina cyklu byla vymazána.

Goggia ztratila kontrolu během sjezdu, zkroutila se, narazila do brány a sklouzla z hory, než se rychle zvedla a dojela do cíle, kde zamávala davu, aby řekla, že je v pořádku.

Bezpečnostní airbag pod Jogiinou závodní kombinézou se nafoukl, když havaroval, což mohlo pomoci zmírnit její přistání.

„Právě jsem udělala chybu,“ řekla Joggia. „Nešlo o výpadek koncentrace.“ „Šlo to tak dobře, že se nic nestalo.“

Goggia si minulý měsíc při sjezdu ve švýcarském St. Moritz zlomila dva prsty na levé ruce, poté se vrátila po rychlé operaci a další den znovu vyhrála. Ošklivě havarovala i při minulém víkendu v super-G v rakouském St. Antonu, zranění se jí ale vyhnulo.

„Rána za ranou, ale zítra budu závodit,“ řekl Goggia.

Rakouská lyžařka Nina Ortliebová také tvrdě upadla při doskoku a těsně před závodem Jogia skončila v ochranných sítích.

Mezitím světová a olympijská vítězka Corinne Sutterová po pádu v pátečním závodě nestartovala. Švýcarský tým uvedl, že rozhodnutí bylo „preventivním opatřením“ a že Sutter nebyl zraněn, ale „necítila se na 100 procent“.