Mistrovství světa juniorů v hokeji 2022: Shrnutí a nejdůležitější informace ze hry Kanada vs Chekia

Kanadská honba za 19. titulem Světový juniorský hokej Šampionát začal jako obvykle – v den boxu. Aby Chekiu porazili nejen ve hře, ale po celý turnaj, museli jít správnou nohou s obrovskou výhrou. Češi chtěli svým věrným hostitelům přivodit brzké utrpení.

Mason McDowish začal věci krásným gólem pět minut po hře. Bruslil v plném kruhu kolem útočného pásma, dostal se do ofsajdu a hodil přesnou střelu do dálky a upravil tak na 1:0 pro domácí.

Ale čeští hráči se drželi výchozího cíle a začali se dostávat do solidních nouzových šancí. Nakonec jeden z nich dá zlatou šanci Jacquesu Prabankovi a Michaelu Goodovi, který to rozveselí 1:1 ze sítě kamery. Původně se tomu neříkalo gól, ale jakmile byl zkontrolován, jasně překročil čáru.

Tento cíl poskytne Kanadě povědomí, protože v příštích několika minutách zvýší tlak. Nešťastný trest za podražení Xaviera Borgolta o devět minut později však dal Čechům to, co očekávali. Remíza v útočném pásmu v přesilové hře vedla přímo k obratu Powella Djokoviče, srazil Dylana Caranta a zvýraznil pohlaví 2:1.

Kupodivu se to s Kanadou zhoršuje. Stanislav rychle letěl na pravém křídle ve Svozu a Olan zcela svlékl Zellwegera, rozevřel bouli střechu na obrubníku a upravil na 3:1 pro smolné. Kanada si na to musela nějaký čas odložit, protože se zdálo, že se věci vymykají z kolejí.

A bylo to geniální rozhodnutí. Vteřiny po obnovení hry vytlačil divoký boj vepředu Jacques Malek z brankoviště a Owen Power rychlou střelou proměnil na 3:2.

Nespokojená Kanada nemohla opustit další období. Po neúspěchu Sexu dva na jednoho získala Kanada svou vlastní zvláštní dynamiku naopak. Cole Perfetti viděl Donovana Cebranca, jak vchází do slotu, a protáhl jeden kolem Maleka, aby vyrovnal hru za méně než 30 sekund hry.

READ  Desetitisíce lidí protestují proti české vládě

Po pouhých šesti gólech v prvních 20 minutách jsme měli ve svých rukou vypalovačku. Na takovou dobu bylo úžasné neskórovat od druhé do devíti minut. Čeští hráči se ale v polovině zápasu dostali do penaltových problémů a dali Kanadě plných pět až tři minuty s jedním hráčem navíc v kabině.

Se svou silnou jednotkou to rychle využili. Perfetti odvedl skvělou práci při pohybu dámami, než na chvíli našel sílu blízko bodu. 4-3 Kanada a měla ještě pět až tři minuty do konce.

Chvíli to trvalo, protože Češi dokázali zabít téměř dva nezletilé, ale Kanada toho měla příliš. Owen Power dosáhne svého hattricku, tentokrát sestoupí z bodu a trefí svůj tým zpět na 5-3.

Velmi skromná druhá třetina byla pro Kanadu vítanou změnou, protože si mohla ponechat čas a využít odtamtud české penalty. Třetí třetina byla příliš dlouhá, protože Kanada útočila a nemohla přes Maleka nic dostat.

Stejně jako druhou třetinu opět využijí přesilovku. Olan Zellweger se napravil za to, že se svlékl ze svého předchozího oblečení a nádhernou střelou zápěstím z bodu zvýšil vedení Kanady na 6-3.

To by stačilo k uzavření dohody, protože Kanada odejde s vítězstvím 6-3. První třetina byla trochu děsivá, ale poté zpřísnili obranu a dovolili svým dovednostem v přesilovce, aby je odtamtud vzali domů.

Myšlenky

• Kanadě defenzivní nedostatky rozhodně nepomohly, ale Dylan Currant prožil velmi těžký večer. Myslím, že by se měli podívat na Sebastiana Kozu, protože je tak těžké nevšimnout si prvních tří gólů, které vstřelil pouze ze sedmi střel, a to až do bodu, kdy Carant nemohl vinit nedostatky v obraně.
  • Owen Power musí mít ventilátory Buffalo Sabres Usměj se. I když se potýká s některými problémy v obraně, pro mladé obránce to není nic nového, v přesilovce je esem. Kanadská strategie byla jasná v hledání způsobů, jak ho dostat, a ani to, že věděl, kam ten pracháč míří, nepomohlo zastavit to, o co se pokoušel.
  • Connor Bedard si připsal ve druhém kole asistenci u třetího kanadského gólu, ale jeho síťová jízda skutečně otevřela slot pro Cebranca v této hře. Pro 16letého mladíka ukázal neuvěřitelnou hokejovou vášeň a není divu, že začal dělat nějaké změny v horní linii se Shanem Wrightem a Colem Perfettim. Vypadá to, že leze na hloubkové mapě.
  • Co se týče kanadských šancí Montrealu, bylo těžké si v tomto zápase nevšimnout Kydena Kuhleho. Jasně, nenašel výsledkovou kartu, ale pro Kanadu měl děsivou přítomnost. Udělal několik čistých, ale bouřlivých fyzických testů, aby se ujistil, že si Češi dvakrát rozmysleli vše, o co se pokusili, když byl ve sněhu. Nikomu nic nepřijde snadno
  • Na druhou stranu John Misak měl tichou, ale efektivní hru. Český kapitán těžce posílal svou sestavu proti nejlepším hráčům Kanady, ale dokázal s nimi vyjít.
READ  Růst cen českých výrobců mírně zrychluje

Německo bude toto úterý večer vedle Kanady. Němci možná nemají stejnou úroveň dovedností jako Cheyenne, ale Kanada se stále chce vyhnout některým stejným chybám v obraně, jaké dělali v první třetině.