Mládež světa: Češi rozdrtili Kanadu 5:2

Halifax –

Jaroslav Schimiller a Matos Mencic skórovali s odstupem 33 sekund během napínavého pětiminutového zápasu, když Česká republika v pondělí porazila Kanadu 5:2 v úvodním utkání obou zemí na mistrovství světa mužů v hokeji.

Stanislav Svozel a David Spišek shodně gólem a asistencí a David Moravec se postarali o zbytek útoku na Česko, zemi známou jako Czech Republic.

Tomáš Suchánek byl výborný s 36 zákroky za organizovanou a odhodlanou skupinou.

Shane Wright s gólem a asistencí a Connor Bedard odpověděli za Kanadu. Benjamin Goudreau dal pět gólů ze 17 střel, než ho ve druhé třetině vystřídal Tomáš Milič. Milic skončil s 10 zákroky pro náhle kolísavého turnajového favorita, který prohrál s Českou republikou poprvé po 3 285 dnech.

Švédsko ve druhém zápase skupiny A porazilo Rakousko 11:0.

Kanada, která loni v létě vyhrála na domácí půdě v Edmontonu, honila za 20. zlatou medailí a utrpěla teprve druhou prohru z 24 střetnutí s Čechy v mužské soutěži do 20 let od roku 1994, přičemž jedinou další porážku zaznamenala v penaltovém rozstřelu v roce 2013. předkole.

Kanada v pondělí ve druhém poločase zkolabovala 3:2 poté, co byl útočníkovi Zacku Deanovi uložen trest v zápase za nedovolenou kontrolu hlavy.

Když se Dean brzo sprchoval, Chemeler v 8:14 trefil homerun z Gaudreauova prahu a o chvíli později Mensik vystřelil z ostrého rohu, aby ukončil noc zapomnětlivců.

Kanada tlačil čas, ale Suchunk byl tam, aby popřel Brennanu Osmanovi zběsilou přesilovou hru, než Wright v závěru třetiny trefil tyč.

Kanaďané byli na začátku hry 3 silní, ale nedokázali se propojit a sebevědomí Češi se odtamtud chladně chovali, aby si zajistili nepravděpodobnou výhru.

První „pravidelní“ globální hráči od roku 2020 kvůli pandemii COVID-19 – rok 2021 se hrál v bublině, než byla událost v roce 2022 odložena o osm měsíců – fanoušci uvnitř napěněného centra Scotiabank byli připraveni na pád puku.

READ  Mary Alice Cervinka 23. ledna 1927 - 5. března 2022 | rodinný nekrolog

Hostitelé turnaje měli řadu prvních šancí, včetně pokusu Adama Fantelliho v „The Michigan“, který byl zmařen Špačkem, než se posunul vpřed přesilovou hrou.

Poté, co se Čechům odpískal zásah brankáře v sekvenci, kdy míč skončil v síti Gaudreaua, Wright vstřelil Olenu Zellwegerovi první branku světové juniorky pro kanadského kapitána.

Bédard pak udělal druhý pokus Kanady při dokončení „The Michigan“ – ve kterém hráč zvedne puk na svou hůl za sítí a pokusí se ho dát nahoru – předtím, než byl gól Brandta Clarka na 2:0 anulován kontrolou ofsajdu.

Zdálo se, že to Čechům dodalo energii.

Špaček skóroval do zámezí, když Fantelliho dřímajícího v obraně před zásahem Moravce po 35 sekundách zajistil Čechům během 20 minut nečekané vedení 2:1.

Sevuzil vedl Čechy o 44 sekund po přestávce, když dostali dostatek prostoru k tomu, aby se dostali z bodu, ale Bédard zareagoval o 45 sekund později zastavením obratu, aby podnítil červeně oděné přímořské publikum, které poprvé hostilo World Youth. . čas za 20 let.

Jenže Deanův zásah na obránce Alici Čechovou vyústil v pětiminutový trest, který prodloužil hubený náskok Čechů na tři a nechal Kanadu se spoustou otázek.

Nepřibližovat se

Kanadskou cílovou písní pro první World Juniors, kteří zahrají na východním pobřeží po 20 letech, je „Heave Away“ od The Fables, keltské rockové kapely ze St. John’s, NL.