Mladý tým čelí světu v Kanadě a České republice, zatímco Scotia Series pokračuje

V tuzemsku zahajuje Torvelo Racing ženskou sérii silničních závodů Scotia s Brace GP, zatímco v zahraničí se konalo mnoho silničních akcí s UCI Para Road World Cup a Itzulia Women.

UCI MB World Cup XC – Nové Město a Morave

Rory McGuire vedl silný tým ze Skotska v závodě mužů do 23 let na závodě Světového poháru horských kol UCI na Moravě.

McGuire odstartoval 75. poslední ve SkotechThPodařilo se mu ale zajet mimořádný závod a dojet na perfektním 22. místěn.d Místo. Po skvělém prvním kole na okruhu se posunul o 41 míst v poli. Těsně za McGuirem skončil jeho cyklokrosový závodník Corran Carrick-Anderson na 25. místě.Th stav. Spanilou jízdu měl i Charlie Aldridge, který až do posledních dvou kol bojoval o 20 nejlepších a skončil na 33. místě.rd Místo.

Cameron Mason (Trinity Racing) měl smůlu, když se vrátil do pole v 70.Th Poloha ve fázi. Včasné proražení poslalo nájezdníky Linlithgow na 152n.d A poslední na konci prvního kola. Typická pro jeho formu v této sezóně, Skot se pohyboval polem a každé kolo patřil mezi 20 nejrychlejších jezdců, přestože musel vynutit několik předjíždění, aby se dostal zpět do sporu. Navzdory jeho nejlepšímu úsilí bylo způsobeno příliš mnoho škod, když skončil ve 45 letechTh Místo, zisk 107 pozic od konce 1. kola.

I přes slibnou jízdu z Isla Short nedokázala kvůli nemoci dokončit ženský elitní závod a všichni jí přejeme brzké uzdravení.

V závodě žen do 23 let skončila skotská národní šampionka CX Anna Flynn 30.Th Po značném sestupu pole. V juniorské soutěži se Emily Carrick-Anderson vrátila domů v 46Th Místo.

UCI Track Nations Cup – Milton

Jack Carlin z Paisley získal bronz ve sprintu mužů na UCI Track Nations Cup v kanadském Miltonu poté, co Scottovi ušlo zlato z diskvalifikace v Cairns, která byla zklamáním.

READ  Český prezident blahopřeje vítězi tchajwanských voleb Lai Ching-te Taiwan News

Byla to čtvrtá místa v týmových sprintech, protože Lauren Bell a Ali Fielding oba vystupovali ve svých příslušných mužských a ženských divizích. Oba jezdci vyvinuli své poslední úsilí v Glasgow a začátkem července se podívají na třetí a poslední podnik Poháru národů v Kolumbii.

Skotské trio a jezdci, kteří se k nim připojili v Glasgow, brzy zjistí, zda budou vybráni do týmu Skotských her Commonwealthu, přičemž výběr týmu bude oznámen koncem tohoto měsíce.

Scotia Series – Brace GP

Tento víkend se konalo úvodní kolo přeznačené Scotia Women’s Road Racing Series, přičemž Torvelo hostilo v kalendáři závodů Brace GP.

Bylo vhodné, že Josiah Martin z Torvela, který vymyslel název pro sérii, byl showrunnerem jejího prvního kola.

Bylo zvoleno poslední finálové kolo, kdy o vítězi rozhodl souboj o linii. Emma Matthews (Team Boombots) vyhrála druhé místo s Beth Harley-Jepson (Jadan Vive-le-Velo), předchozí inkarnací ženské národní série silničních závodů. Harriet Wilsonová z Torvela měla pódium na třetím místě.

Podpůrným závodem mužů byl závod regionu A, na druhém místě byl Callum Thornley (Wheelbase CabTech Castelli) Lewis Moore (Vanelli-Project GO) a třetí Lewis Martin (Studio Velo).

Dokonalá série severních silničních závodů

Poslední kolo série Cold Dark North’s Proper Northern RR v Anglii se konalo tento víkend a tři Skotové skončili v top 10 v závodě mužů. Matty Dobbins (Wheelbase Captec Castelli) byl sedmý, Ross Birrell (GBCT) osmý a Adam Mitchell (Cycling Sheffield) devátý.

V ženské disciplíně pokračovala Beth Harley-Jepson (Jadan Viv-le-Velo) ve svých výkonech z předchozího dne a skončila osmá, s Ariane Holland (Alpha Development RT) desátou.

Skotové v zahraničí

Pro Finna Grahama to bylo další dvojnásobné potěšení, když získal zlato v časovce mužů C3 a silničním závodě C3 na Světovém poháru UCI Para Road v německém Wolfachu.

READ  Izrael U21 vs Česká republika U21 Predikce a tipy na sázení

Mezitím Jenny Hall dovedla svou partnerku Sophie Unwinovou ke stříbru v časovce žen B tandem a silničním závodě.

Callum Johnston (Caja-Rujal) skončil na Tour de Hungary čtrnáctý.Th Umístění v celkové klasifikaci. Skot, který žije v Pamploně, nabere posilu ze své nedávné formy, když příští víkend zamíří na klasiku ve Francii.

Anna Shackley (SD Works) absolvovala 15 běhůTh Druhá v celkové klasifikaci a v klasifikaci mladých jezdců na UCI Women’s World Tour Itzulia (Tour of the Baskicko). Jezdec Milngavie jel na podporu týmové kolegyně Demi Volleringové, která se úspěšně připravila na celkové vítězství.

Ve Francii skončil Alfie George (Vendee-U) čtvrtý v National Elite Tour du Pays Lyonnais poblíž Angers. Pozdní záchvaty v posledních kilometrech výrazně omezily šance mladého Skota na vítězství.