Nadal porazil Shapovalova a dostal se v Austrálii do semifinále

Melbourne – Rafael Nadal překonal Denise Shapovalova 6-3, 6-4, 4-6, 3-6, 6-3 za čtyři hodiny, aby se posedmé dostal do semifinále Australian Open a zůstal na cestě k rekordu- prolomení 21 mužských titulů na grandslamové dvouhře.

Nadal sdílí rekord 20 s Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem o většinu titulů ve dvouhře na mužském tenisovém turnaji. Ani jeden z těchto dvou lidí není v Melbourne.

Nadal byl dominantní v prvních dvou a půl setech proti č. 14 Shapovalovovi, ale zdálo se, že ve třetím a čtvrtém setu měl občas žaludeční problémy.

Na turnaji, ve kterém získal titul pouze jednou (2009) a prohrál sedm z předchozích 13 čtvrtfinále – což je zdaleka jeho nejhorší konverzní poměr ze všech grandslamů – Nadal najednou vypadal slabý.

Po sedmiminutové pauze mezi svým posledním bodem ve čtvrtém setu a prvním podáním v pátém se ale zotavil natolik, že podržel Shapovalova a poté se dostal do vedení 2:0.

inzerát

Udržel se v brejku, a když zápas vyrovnal, Nadal šel na roh, párkrát kývl a pěstí mdlel oslavoval. Pak se vrátil na hřiště a náležitě oslavil. Shapovalov nechal na kurtu utrženou raketu.

Byl jsem úplně zničený. těžký den. řekl Nadal. „Na začátku zápasu jsem hrál skvěle (ale) Denis je velmi talentovaný, velmi agresivní. Podával opravdu tvrdě – zvláště při druhém podání.“

„Myslím, že jsem měl šanci na začátku třetího poločasu. Nechápal jsem. Začal jsem se cítit trochu unavený. Pro mě je skvělé být v semifinále.“

Obě semifinále mužů jsou na programu v pátek, Nadal tak má dva dny volna.

„Už mi není 21!“ Řekl. „Po tomhle… je skvělé mít dva dny volna.“

„Fyzicky jsem se po pohybové stránce cítil opravdu dobře. Alespoň to byl skvělý test. Opravdu si myslím, že budu připravený na semifinále.“

READ  Swiatek porazil Muchovou a znovu vyhrál French Open

inzerát

Nadal bude hrát se sedmým nasazeným Matteem Berrettinim nebo 17. nasazeným Gaelem Monfilsem. Berretin byl loňským vicemistrem Wimbledonu. Monfilsovi je 35 a soutěží ve svém druhém čtvrtfinále na 17 cestách do Austrálie.

Madison Keysová pokračovala ve své úspěšné sezóně 2022, když se poprvé od roku 2015 dostala do semifinále v Austrálii, když zvítězila 6-3 6-2 nad šampionkou French Open Barborou Krejšíkovou.

Znovuobjevení může být velkým podceněním.

Výhra na 1 hodinu a 25 minut nad Krejčíkovou obsahovala 11 es, 27 vítězných a pouze jeden zápas na podání a byla její 10. výhrou v řadě a 11 v novém roce.

To zahrnuje pět dosavadních vítězství v Melbourne Parku, počínaje přímým vítězstvím na sety nad vítězkou Australian Open 2020 Sofií Keninovou, plus pět vítězství na Adelaide International – její první od roku 2019 – a jedno na předchozím turnaji v Melbourne.

V roce 2021 vyhrála pouhých 11 her a řekla, že se příliš soustředila na výsledky, a její hodnocení na konci roku kleslo na 56. Bylo to poprvé od roku 2014, kdy postoupila z 20 nejlepších.

inzerát

„Udělala jsem vše, co bylo v mých silách, abych si mimo sezónu odpočinula a soustředila se na to, abych začínala znovu a znovu… Keysová řekla ve svém soudním rozhovoru. „Myslím, že to zatím jde dobře!“

V roce 2015 prohrála v semifinále Australian Open se Serenou Williamsovou, což byla její první cesta do čtvrtfinále na velkém turnaji. Dostala se do finále na US Open 2017, semifinále na Roland Garros a US Open v roce 2018, ale od té doby se do semifinále na grandslamu nevrátila.

Pocit v Melbourne by byl úplně jiný. Mohla se utkat s prvotřídní Ash Party, Australankou nebo americkou kolegyní Jessicou Pegolou.

READ  Stadiony Langley a Delta oznámeny pro U-17 World Hockey Challenge - Maple Ridge News

„Jsem o sedm let starší a tohle není moje první grandslamové semifinále,“ řekla. „Myslím, že jsem tentokrát trochu připravenější než před všemi těmi lety.“

Krejčíková si vzala lékařský čas, když v prvním setu prohrávala za stavu 5:2, což mohlo být vyčerpáním z horka, a během 35minutového druhého setu vypadala občas letargicky.

inzerát

Teploty dosahovaly vrcholu kolem 32 stupňů Celsia (90 stupňů Fahrenheita) pod téměř jasnou oblohou.

„Bylo to vedro spolu s některými fyzickými podmínkami, které mě po pěti zápasech začaly trápit,“ řekla Křijíková, která stále hraje losování čtyřhry. „Chci říct, odtamtud, víš, nemohl jsem to dát dohromady.

„S něčím jsem bojoval. Jo, stávalo se to a necítil jsem se dobře. Jen o tom nechci mluvit, protože si myslím, že Madison si opravdu zaslouží vyhrát a opravdu si zaslouží uznání.“