Naomi Osaka v tempomatu, aby se dostala do čtvrtí Melbourne

Tenis – 250 Mistrovství světa v tenise – Melbourne Summer Set – Melbourne Park, Melbourne, Austrálie – 4. ledna 2022 Japonka Naomi Osakaová v zápase během svého osmifinále proti Francouzkám Alize Cornet Reuters/Lauren Elliott

Japonská hvězda Naomi Ósakaová se kvalifikovala do čtvrtfinále letního šampionátu v Melbourne poté, co ve čtvrtek porazila Belgičanku Marinu Zaniewskou za 58 minut.

Nejlepší nasazená Ósakaová brejkla Belgičanku dvakrát v prvním setu a třikrát ve druhém, když v Rod Laver Areně porazila Zaniewskou 6-1 6-1 a pokračovala v přípravě na Australian Open.

Ósakaová, která startovala na svém prvním turnaji od zářijového US Open, byla v každé divizi tak silná, že si zarezervovala čtvrtfinálový zápas s veteránkou Němkou Andreou Petkovicovou.

Čtyřnásobná grandslamová šampionka se po prohře ve 3. kole US Open stáhla ze všeho tenisu.

Dříve se kvůli problémům s duševním zdravím odhlásila z French Open i Wimbledonu. Ósakaová hrála na olympiádě v Tokiu před svými fanoušky, ale ve třetím kole utrpěla překvapivou porážku od Češky Markety Vondrošové.

Poté, co v prvním kole v Melbourne porazila Francouzku Alize Cornetovou ve třech setech, Ósakaová řekla, že si chce po návratu na hřiště užít.

Zdálo se, že proti 82. Belgičance, která strávila většinu své kariéry hraním na menším turné ITF, je v dobré náladě.

Ósakaová prošla prvním setem za pouhých 28 minut a k vítězství ve druhém setu nad svou lepší soupeřkou trvalo pouhých pět minut.

Druhá nasazená Simona Halepová neměla v zápase 2. kola žádné problémy, když porazila Rumunku Elenu Gabriellu Rossovou 6-2-6-1.

Halepové, stejně jako bývalé světové jedničce Ósakaové, trvalo pouhých 61 minut, než se dostala přes Rossovou a zarezervovala si čtvrtfinále proti Viktorii Golubic.

READ  Jak sledovat a živě streamovat UFC 295: Procházka vs. Pereira

Švýcar nasazený jako šestý vyhrál působivě 6-3 6-0 nad Leslie Patinama Kerkhove z Nizozemska.