Nick Kyrgios Washington Open Výsledky ATP Výsledky porazil Francis Tiafoe Kyrgios vs Mikael Ymir

Australan Nick Kyrgios a nejlépe nasazený Andrey Rublev v pátek dvakrát vyhráli (amerického času) a dostali se do semifinále ATP a Washington Open.

Rublev porazil světovou osmičku Maxima Crissyho nasazeného 32, 6-4, 7-6 (10/8) za hodinu a 42 minut a poté vyřadil příděl 99. nasazeného GJ Wolfe 6-2, 6-3 za 78 minut.

„U soudu jsem moc času nestrávil,“ řekl Rublev o celkem třech hodinách. „To byl dnes hlavní klíč.“

Sledujte tenis živě s beIN SPORTS na Kayo. Živé přenosy z turnajů ATP + WTA včetně každého finále. Jste v Kayo poprvé? Začněte svou bezplatnou zkušební verzi nyní>

Čtvrteční noční déšť si vynutil dvojitou službu na Rublevu a několika dalších, ale páteční bouře poskytly všem včasnou přestávku mezi zápasy.

Wimbledonský vicemistr Nick Kyrgios vypálil 35 es na cestě k porážce domácího šampiona Francise Tiafoea 6-7 (5/7) 7-6 (14/12) 6-2 a dostal se do druhého semifinále proti Švédsku Mikaelu Ymirovi se 115 žebříčkem .

Australan Kyrgios v žebříčku 63, který v roce 2019 vyhrál svůj poslední ze svých šesti titulů na okruhu ATP ve Washingtonu, potřeboval pouhých 14 minut, aby dokončil brzké vítězství nad čtvrtým nasazeným Američanem Riley Opelkou 7-6 (7/1), 6-2. .

Kyrgios pak po dvou a půl hodinách přehrál 27. nasazeného Tiafoea a křičel: „Chci jít spát“ ve třetím setu zápasu, který skončil v 1:00.

Tiafoe získal posledních pět bodů prvního setu tiebreaku, poslední bod ve svém šestém esu a ve druhém setu tiebreaku získal čtyři body.

Kyrgios ale odpověděl bekhendovým esem, vítězným forhendem, vítězem podání a zavedl třetí sadu, když Tiafoe poslal dlouhý forhend.

Tiafoe, který předtím vyhrál třetí set, když porazil nizozemského osmého nasazeného Botiče van de Zandscholpa, trefil forhend kros, aby Kyrgiosovi poskytl brejk, aby otevřel třetí, a v sedmé hře minul bekhend předtím, než Kyrgios skončil.

READ  Irsko vstřelilo v úvodu Dublinu devět českých hráčů

Australan zaznamenal 60 vítězných bodů a zachránil pět mečbolů.

Ella Brockwayová z Washington Post na Twitteru: „Zápas Kyrgios vs Tiafoe je tak šílený.

„Ve sportu je jen málo věcí jako Nick Kyrgios.“

Kyrgios získává srdce dárkem pro fanoušky | 00:37

Ymir, který prohrál své jediné finále ATP loni v srpnu na stadionu Winston-Salem, porazil po dvou hodinách a 27 minutách Američana Sebastiana Kordu, 54. nasazeného, ​​6:2, 5:7, 6:3.

Rublev, který měl svůj jediný den se dvěma výhrami ve Washingtonu v roce 2018, vynechal první set proti Wolffovi za 28 minut, pak se utrhl do vedení 2:1 a odtamtud ujížděl.

Následoval ho japonský 96. nasazený Yoshihito Nishioka, který po třech hodinách a 35 minutách porazil 16. britského Daniela Evanse 7-6 (7/5) 4-6 7-5.

„Místo toho, abychom strávili dva zápasy jako já, víc než jeden zápas jako on,“ řekl Rublev.

Nishioka si proti 40. anglickému hráči v žebříčku polepšil na 5:0, aby se dostal do semifinále ATP od roku 2020 v Delray Beach. Jeho jediný titul ATP přišel v Shenzhenu v roce 2018.

„Nikdy jsem se nevzdal a myslím, že jsem tak vyhrál,“ řekl Nishioka. „Soustředil jsem se jen na to, abych dělal hodně míčů a hrál dlouhé závody. Věděl jsem, že to nechce, protože byl unavený.“

Rublev usiluje o svůj 12. titul v kariéře a čtvrtý titul v této sezóně po Marseille, Dubaji a Bělehradě, aby se vyrovnal Španělům Rafaelu Nadalovi a Carlosi Alcarazovi o nejvíce letošních titulů ATP.

Estonsko porazilo Kaia Kanepi Annu Kalinskaya 6-7 (4/7), 6-4, 6-3, aby se dostalo do semifinále proti Osei Daria Savile, která porazila Kanaďanku Rebeccu Marino 6-1, 7-5.

Je to Savileovo první semifinále od roku 2018 v Acapulcu, protože Kanepi, její věk a světové umístění ve 37 letech, usiluje o svůj pátý titul na okruhu WTA, ale o svůj první od bruselského Open v roce 2013.

READ  West Ham musí využívat nové zdroje moudře a dobře – David Moyes

Světová dvacítka Victoria Azarenková, dvojnásobná šampionka Australian Open, vyhrála svůj první zápas nad Češkou Terezou Martínkovou 7:6 (9/7), 6:2, ale její dvojitou nabídku pokazila 21letá čínská poražená. Wang Shiyu.

Wang, která se žene za svým prvním titulem na okruhu WTA, přehrála 33letou Azarenkovou 6-1 6-3. Do svého prvního semifinále na okruhu WTA se 95. levonohá hráčka dostala v červnu ve Valencii.

Wang poté hraje s 60. nasazenou Ljudmilou Samsonovou, která na US Open porazila 10. Emmu Raducanovou 7:6 (8/6), 6:1. 19letá britská druhá nasazená usilovala o postup do semifinále poprvé od vítězství na grandslamu.