Nino Niederretter, Nashville Predators porazili San Jose Sharks

Sharks udělali věci konkurenceschopnějšími ve druhém zápase Světové série NHL v České republice, ale nedokázali držet krok s Ninem Niederreiterem a Nashville Predators.

Niederretter skóroval dvakrát, včetně zeleného gólu v polovině druhého poločasu, když Predators v sobotu prohráli 3:2, aby zametli sérii dvou zápasů v pražské O2 Areně.

Luke Konin vstřelil svůj první gól se Sharks v přesilovém zápase v první třetině a Logan Couture přidal silný gól ve 4:45 druhého poločasu a dostal San Jose do vedení 2:1.

Ale dlouholetý soupeř Sharks Philip Forsberg vstřelil ve druhém poločase gól na 6:29, aby vyrovnal zápas, a Niederreiter po pádu z pokutového území dostal Predators do vedení.

Po odpykání trestu na palubě se Niederretter přidal k úprku podivného muže, překonal skvělou přihrávku od Eliho Tolvanena přes natahujícího se obránce žraloků a překonal brankáře Kapo Kahkkonena v čase 12:13 druhého poločasu svým třetím gólem v sezóně.

Sharks ve třetím zápase přehráli Predators 15-3, ale nedokázali vyrovnat, protože San Jose podruhé za pět sezón kleslo na 0-2-0.

„Myslel jsem, že náš třetí zápas byl opravdu dobrý,“ řekl Konin novinářům. „Nesedli si a já si myslel, že máme hodně vzhledů. Hráli jsme tvrdě. Byli jsme vepředu. Myslel jsem si, že jsme fyzickyjší, dnes večer hrajeme více uvnitř a nenašel jsem způsob, jak jeden získat.“ .“

Niederreiter skóroval také v pátek při výhře Predators 4:1, přičemž Sharks nyní od konce sezóny 2019-20 prohráli s Predators šest zápasů v řadě. Niederreiter podepsal jako volný hráč v červenci dvouletou smlouvu na 8 milionů dolarů s Predators.

„Dnes večer se mi naše hra moc líbila a oproti minulé noci to bylo obrovské zlepšení,“ řekl trenér Shark David Quinn. „Jsem na naše kluky hrdý. Myslím, že jsme tvrdě soutěžili. Uklízíme některé věci, ve kterých jsme včera večer nebyli dobří.“

READ  Ve 102 letech zemřela česká sběratelka umění a mecenáška Meda Mladíková

„Je před námi dlouhá cesta a líbilo se mi hodně z toho, co jsem v našem týmu viděl.“

Sharks měli šanci na vyrovnání hry na začátku třetí směny, ale nedokázali využít penaltu za boj od Jeremyho Lauzona a nyní vedou 1-7 s výhodou dvou zápasů. San Jose je také 7 na 7 v pokutovém kopu.

Další dva zápasy Sharks se odehrají v San Jose, kde v pátek hostí Brenta Burnse a Carolinu Hurricanes a v sobotu Chicago Blackhawks. Před zápasem s Blackhawks budou Sharks ctít Douga Wilsona, kapitána v letech 1991 až 1993 a generálního manažera od roku 2003 do začátku letošního roku.

Jako součást ceremonie bude v centru SAP odhalen transparent s podrobnostmi o Wilsonových přínosech pro tým jako hráče a manažera.

Kromě hraní Kahkonena provedl trenér Sharks David Quinn další změny v sestavě, když představil Jaycoba Megnu, Scotta Harringtona v obraně a křídelníka Evgenyho Svechnikova místo Noaha Gregora.

Také Oskar Lindblom byl přesunut z druhé řady do třetí řady a Steven Lorentz byl povýšen ze čtvrté řady do druhé řady s Couturem a Labancem. Lorentz asistoval u Coutureova gólu ve druhém poločase, protože tato série vytvořila devět brankových příležitostí ve více než dvou směnách.